Lukáš (46): Rozcházíme se a dáváme dohromady už několik let. Ani jeden z nás ale nedokáže udělat ten nejdůležitější krok

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
muz 48
muz 48

Většina z nás by bez rozmýšlení přiznala, že pokud jde o první krok, zpravidla to necháváme na partnerovi. Netajíme se tím, že v sobě mnohdy nedokážeme najít dostatek odvahy, abychom ten pověstný první krok udělali my.

I pan Lukáš by o tom mohl vyprávět své. Jeho příběh totiž pojednává o tom, že se v jeho životě stále dokola objevuje jedna a ta samá žena, ale ani jeden z nich není po dlouhých letech schopen udělat první krok, aby se jejich vztah posunul zase o kousek dál.

Poznali jsme se krátce po škole

„Karolínu jsem poznal krátce po skončení vysoké školy. Já studoval historii, ona studovala český jazyk a literaturu. Kdekdo by možná řekl, že dvě tak rozdílné povahy, jako jsme byli právě my dva, nic nemůže svést na společnou cestu,“ vypráví pan Lukáš a odhaluje nám tak, jak to vlastně mezi ním a Karolínou začalo. „Přesto jsme to k překvapení našeho okolí nakonec dali dohromady.“

Zdroj: 123RF.COM

Pan Lukáš se nám svěřuje, že mu vztah s Karolínou vydržel dva roky. Ona pak dostala pracovní nabídku na druhé straně republiky a on se tehdy odmítl přestěhovat společně s ní.

Osud nás opět svedl dohromady

O dva roky později to osud zařídil tak, že se Lukáš a Karolína znovu potkali. Prý to byla neskutečná náhoda, protože na sebe natrefili v obchodním centru.

Zdroj: 123RF.COM

„Dva roky jsem ji neviděl, ale vůbec se nezměnila,“ říká Lukáš. Poznal jsem ji na první pohled a najednou jsem si uvědomil, že ačkoli od té chvíle, co jsme se viděli naposledy, uběhly již dva roky, mé city k ní tak úplně nevychladly,“ přiznává se. „Toho času jsme se začali nezávazně scházet a trávit spolu čas, ale neslibovali jsme si kdovíjakou budoucnost.“

Každý z nás měl jiné cíle

„Tenkrát mezi námi nevznikl vážný vztah, nicméně i přesto jsme spolu strávili krásné 4 roky,“ vzpomíná Lukáš. Náš vztah byl velmi volný a nikde nebylo psáno, že si nemůžeme najít někoho jiného,“ vysvětluje.

Dále pokračuje vypravováním o tom, že se ukázalo, že má každý z nich trochu jiné životní cíle. Zatímco Karolína začala toužit po založení rodiny, Lukáš byl kariérista. Proto se stalo, že se jejich cesty rozdělily již podruhé.

Do třetice všeho dobrého?

Nad dalšími slovy pana Lukáše se musíme pousmát. Odhaluje nám totiž, že se s Karolínou dali dohromady už potřetí. Ona byla toho času po rozchodu a stále bezdětná, což Lukáše velmi překvapilo. Od jejich rozchodu uběhly tři roky a on byl přesvědčen, že Karolína mezitím založila rodinu.

„Nevěřil bych tomu, že to dám s Karolínou opět dohromady. Vždyť to je jako scénář z nějakého romantického filmu,“ směje se Lukáš. „Možná ne nadarmo se říká ‚do třetice všeho dobrého‘. Náš vztah totiž od té doby stále trvá. Máme toho hodně za sebou, hodně jsme toho společně prožili a pojí nás spousta dobrých i špatných vzpomínek,“ vysvětluje.

Každý z nás čeká, že první krok udělá ten druhý

„Od našeho prvního seznámení uplynulo několik let, během kterých jsme se vlivem osudu rozcházeli a zase dávali dohromady,“ přiblíží se pan Lukáš k závěru svého příběhu. „Momentálně mohu s klidným svědomím říci, že je náš vztah ukázkový a skvěle si rozumíme. Oba dva cítíme, že už bylo načase, abychom se konečně posunuli na další úroveň. Čekáme ale, až ten nejdůležitější první krok udělá ten druhý,“ říká Lukáš.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články