Petra (50): Manžel zahodil naši minulost kvůli mladé slečně. Nevím, jestli se smát, nebo brečet nad tím, jak dopadl

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena smutek
Zdroj: Shutterstock

Pro Petru to byl pořádný šok, když jí manžel oznámil, že se stěhuje k nové přítelkyni. Nevšimla si, že by mezi nimi byl nějaký problém. Kromě samotného odchodu manžela ze společného bytu ji ještě o něco více ranila skutečnost, že ji vyměnil za podstatně mladší slečnu.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Cítila se dvojnásobně ponížená. Zpráva o jejich rozchodu a vztahu jejího muže s mladší ženou se rozkřikla rychleji, než Petra očekávala, a rychle se tak na malém městě dostala do řečí. To jí na psychickém stavu ani trochu nepřidalo.

Byl to pro mě šok

Samotná zpráva o tom, že si manžel někoho našel, Petru bolestivě zasáhla. Byli spolu necelých třicet let a hodně toho společně prožili. Skutečnost, že její manžel tohle všechno zahodil, Petra zprvu nedokázala vstřebat.

„Když si jednoho dne sbalil kufr s tím, že odchází k nějaké Monice, nezmohla jsem se na slovo. Byl to pro mě obrovský šok, rozhodně jsem to nečekala,“ píše Petra. „Bylo to jako blesk z čistého nebe. Ráno se ještě všechno zdálo v pohodě a večer jsem zůstala v bytě sama, s poloprázdnými skříněmi,“ dodává nešťastně.

Rychle se o mně začalo mluvit

Petra žije na malém městě, kde se drby šíří opravdu rychle. Nebylo jí ani trochu příjemné, když si všimla, jak si o ní povídají a ukazují si na ni prstem.

„Bylo mi to hodně nepříjemné. Manžel odešel k podstatně mladší ženě, vždyť jí nebylo ještě ani třicet,“ nechápe Petra. „To pro mě byla snad ještě větší rána než jeho nevěra samotná. Ponížilo mě, že mě vyměnil za mladou slečnu,“ netají se.

Trvalo se mi se z toho vzpamatovat

„Zatímco manžel byl podle všeho šťastný jako už dlouho ne, po boku mladé ženy se nosil pyšně jako páv a jejich vztah ani v nejmenším před nikým netajil, já se doma trápila nad tím, jak jsem dopadla,“ píše Petra otevřeně.

Následně se svěřila, že jí trvalo dlouho, než přijala fakt, že je před rozvodem a že ji nahradila mladá slečna. Nechápala, co na jejím manželovi vidí. Věkový rozdíl mezi nimi byl citelný.

Nevím, jestli mám brečet, nebo se smát

Nyní už je Petra se vším smířená, přece jen je to půl roku od chvíle, kdy si její manžel nečekaně sbalil kufry a odešel. Ačkoli už se přestala trápit rozvodem, našla se jiná věc, která jí v poslední době nedá spát.

„Nedávno jsem na ulici potkala svého bývalého manžela,“ píše Petra. „Nejdříve bych ho ani nepoznala, hrozně se změnil. Vztah s Monikou měl na něho mnohem větší vliv, než jsem si myslela,“ vysvětluje.

Petra prý neví, jestli se má smát, nebo brečet nad tím, jak její exmanžel dopadl. Obléká se prý jako rádoby třicátník, asi aby držel krok se svojí přítelkyní. Dokonce měl v uchu náušnici a na sobě kožené kalhoty, ve kterých vypadal směšně.

„Když jsem ho viděla, zaskočilo mě, jak vypadá a co s ním jeho mladá partnerka udělala,“ svěřuje se pisatelka. „Nevím, jestli se mu mám smát, že sebou nechá tak zametat, nebo ho politovat, že se zesměšňuje,“ uvažuje na závěr.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články