Petra (38): Se sestrou jsme si prohodily partnery. Řeknu vám, jak k takové bizarnosti došlo

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zena mlada usmev
Zdroj: Shutterstock

Mnoho lidí říká, že protiklady se přitahují. Jenže ve vztahu chce člověk většinou spíše někoho, s kým si bude více rozumět, než toho, s kým nemá vůbec nic společného. Přesně to si myslela Petra, když začínala chodit s Radkem. Jenže se ukázalo že společné zájmy nevyřeší všechno.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Radek je skvělý chlap. Mám ho ráda a nějaký čas jsem ho asi i milovala. Jenomže ten rok, co jsem s ním byla, ve mně nezanechal moc hezkých vztahových vzpomínek,“ píše čtenářka.

„Radek si vždycky skvěle rozuměl s mou sestrou. Miriam je můj přesný opak. Je to ženská od rány, co si nenechá nic líbit, zároveň je ale skvělý člověk, který nikdy neprovedl nic špatného. Když jsem kdysi žertovala, že by k sobě někoho takového Radek potřeboval, netušila jsem, jak to dopadne.“

Mezi ní a Pavlem to skřípalo už dlouho

Miriam v době, kdy byla Petra s Radkem, chodila s mužem jménem Pavel. I když to byl na první pohled spíš takový třasořitka, uměl se pořádně naštvat a prosadit si svou. „Byl dominantní chlap, na rozdíl od Radka, který jen ve všem ustupoval,“ popisuje čtenářka.

Se sestrou se Petra často smála tomu, že je to, jako kdyby jejich partneři byli spíše jejich mužská dvojčata. „Chodit s Radkem bylo jako chodit sama se sebou. Ale já jsem pro sebe nesnesitelný člověk, takže to chvílemi byl opravdu problém.

Když jsem si všimla toho, že Radek pokukuje po mojí sestře a baví se s ní na společných akcích víc než se mnou, vlastně mi to ani nevadilo. Já jsem zase probírala zážitky s Pavlem a nemusela jsem poslouchat, jak se on a Miriam stále hádají.“

A tak se podle Petry stalo to, že kdykoli si ona a její sestra vyšly ven, těšily se vlastně víc na přítele té druhé než na to, že si užijí večer se svým partnerem. „Bylo jen otázkou času, kdy to řekneme nahlas,“ dodává.

K rozhodnutí bylo zapotřebí se opít

Petra s Miriam mluvila několikrát o tom, že s Radkem není až tak spokojená. Ta jí vždy oponovala, že je to skvělý chlap a že by ho hned vyměnila. Chtěla se už delší dobu rozejít s Pavlem, stále ale doufala, že jim to zase začne klapat.

„Jednou jsme se sešli všichni čtyři u mě doma. Opili jsme se natolik, že nám ani jednomu nepřišlo hloupé, když padl návrh, abychom si na noc partnery vyměnili. Pravda je, že když jsem se ráno probudila, chvíli jsem netušila, jestli se mi to jen nezdálo.“

Nicméně když došla Petra do kuchyně, seděl už u stolu Radek a naproti němu Miriam. Ani jeden se netvářil příliš nadšeně. „Trvalo nám nějakou dobu dovolat se Pavlovi. Vytratil se ráno, protože se styděl. Po delším přemlouvání se ale vrátil, abychom mohli situaci vyřešit.“

To, co se zdálo trapné, se nakonec ukázalo jako správné

Petra přiznává, že napětí mezi čtveřicí bylo chvíli nesnesitelné. Nakonec se ale chytil slova překvapivě Radek. „Prohlásil, že to mezi ním a mnou skřípe už dlouho. Řekl, že mě má rád, ale už delší dobu se mu líbí Miriam.

Na to se se smíchem zapojil Pavel, který řekl, že má úplně stejný problém. Pak oba zírali na nás a čekali, co jim na to řekneme. Nakonec jsme se s Miriam začaly smát. O týden později jsme šli všichni čtyři na společné rande, kde jsme si své partnery prohodili.“

Po pár společných schůzkách se ukázalo, že nové páry se skvěle doplňují. „Chodím s pravým protikladem. Bála jsem se, že se budeme hádat, je ale pravda, že Pavel je chlap, kterého jsem potřebovala. Radek na druhou stranu skvěle padne k mojí sestře.“

Na závěr Petra dodává, že občas jsou společné historky trochu trapné. Obě totiž vědí o partnerovi své sestry i takové detaily, které by vědět neměly. Na druhou stranu se mohou nadále bez problémů přátelit a z rozchodu nedělají žádné velké drama.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články