Petr (57): Takový osud jsem si pro svoji bývalou ženu nepřál. Dopadla jako chudinka

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz sedivy
Zdroj: Shutterstock

Ačkoli jejich manželství nedopadlo dobře a partneři se rozhodli jít každý svojí vlastní cestou, nebyl důvod k tomu, aby si vzájemně přáli něco zlého. Je sice pravda, že vycházet spolu moc nedokázali, ale kvůli dětem se snažili.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Při rozvodu si Petr se svojí nyní již bývalou ženou užil nemalé trable. Projevila se jako chamtivka a na svém partnerovi nenechala niť suchou. Přesto jí nepřál takový osud, jaký ji nakonec dostihl.

Nevyšlo nám to

Manželé spolu byli pětadvacet let. Během manželství přišly na svět dvě děti, pro které se Petr i jeho žena vždy snažili dělat maximum. Po několika letech se ale začaly objevovat první problémy.

„Nevím, kdy nastala ta změna, ale najednou se mezi námi začaly objevovat problémy, stále častější hádky a tak,“ píše Petr.

Manželé se nejdříve snažili problémy lepit, přehlížet. Jenže se to na sebe tak kupilo, až se po pětadvaceti letech rozhodli, že lepší bude, když půjdou od sebe.

„Byl to manželčin nápad a já neměl důvod nesouhlasit,“ svěřuje se Petr. „To jsem ještě netušil, co všechno přijde,“ naznačuje.

Chtěla všechno a na mě naházela špínu

Petrova bývalá žena se projevila jako chamtivka. U soudu se rozhodla stáhnout svého bývalého muže z kůže.

„Nebylo to pěkné, manželka se chovala úplně jinak, než jakou jsem ji ty roky znal. Nepoznával jsem ji, netají se Petr.

Po rozvodu si lízal rány. Nakonec se ale rozhodl otřepat a jít dál. I když šli každý svojí cestou, nepřál své ženě nic zlého.

Hrála si na něco, co není

„Manželka si krátce po rozvodu našla nového partnera. I když se mi to zdálo brzo, neměl jsem do toho co mluvit,“ pokračuje Petr.

Poté si podle Petra začala hrát na něco, co vůbec nebyla. Její nový přítel byl bohatý a Petrova exmanželka se jeho penězi chlubila.

„Dávala na sociální sítě fotky z luxusních dovolených, neustále se chlubila novým oblečením, šperky a dalšími věcmi, které už od pohledu nebyly levné,“ vysvětluje.

Začala se také stýkat s jinou vrstvou lidí. Bývalý manžel i přátelé, se kterými se společně scházeli, už pro ni nebyli dost dobří.

Z vrcholu na samotné dno

„Na jednu stranu jsem jí přál, že si žije na vysoké noze, že si užívá a má všechno, na co si prstem ukáže. Mrzelo mě ale na ní, že se ke všem otočila zády,“ pokračuje Petr.

Pak ale přišel zlom. Dvojice se rozešla a Petrova bývalá žena tak ze dne na den spadla ze samotného vrcholu až na úplné dno.

„Dříve se chlubila šperky a značkovým oblečením, nyní o sobě nedává vědět. Posledně jsem ji potkal v obnošených šatech,“ píše. „Bylo mi jí líto, ale říkám si, že tady možná zafungovaly boží mlýny…“ uzavírá Petr.

Autor: Natálie Kabourková


Související články