Petr (48): Odepsal jsem na jeden podezřelý e-mail. Odpověď by změnila život i vám

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz pocitac
Zdroj: Shutterstock

V dnešní době počítačových technologií je velmi snadné se seznámit s někým novým. Existují fóra, na kterých si lidé povídají, ale také seznamky, kam se člověk zaregistruje s úmyslem najít si vztah. Petr si myslel, že by nikdy nic takového nevyužil. Náhoda ale vedla k opaku.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Moji kamarádi využívají seznamky docela často. A to i v případě, že jsou zadaní. Chtějí si s někým popovídat, najít nezávazný flirt. Jeden můj známý tam dokonce našel manželku, já jsem tomu ale nikdy nevěřil,“ svěřuje se Petr.

„Kdyby mi někdo před osmi lety řekl, že si také najdu ženu na seznamce, asi bych se mu vysmál. Ale dnes jsem vlastně rád, že takové stránky existují. Bez nich bych totiž Evu nikdy nepoznal.“

Někdo mi udělal na seznamce účet

Jednoho dne přišla Petrovi do jeho e-mailové schránky podivná zpráva o tom, že si založil účet na jedné seznamce. „Dostal jsem gratulace k úspěšnému založení účtu na stránce, o které jsem nikdy neslyšel.

Když mi došlo, že je to seznamka, snažil jsem se účet zrušit, ale nemohl jsem se k němu ani přihlásit. Psal jsem na podporu stránek, ale nikdo mi neodepsal. Tak jsem to přestal řešit a po čase celou událost vypustil z hlavy,“ vypráví čtenář.

Po několika měsících mu ale přišla zpráva on uživatelky Evy, která litovala, že nemá Petr na svém profilu žádnou fotografii. „Zprávu jsem chtěl smazat, z nějakého důvodu jsem to ale neudělal,“ říká.

„Myslel jsem si, že si někdo dělá legraci. Když mi mohli účet založit, proč by si se mnou také nemohli psát? Ale asi po týdnu mi to nedalo a na zprávu jsem odepsal. Odpověď přišla bleskově.“

Během pár dní dostal Petr celou řadu fotografií ženy kolem čtyřicítky, se kterou si začal rozumět. Stále jí ale tvrdil, že dokud se nepotkají osobně, nebude věřit, že to není vtip.

Dodnes nevím, kdo mi zajistil spokojený vztah

Asi po měsíci Petrových nedůvěřivých zpráv se s ním Eva konečně sešla. Když pochopil, že to není jen vtip, začal se s ní vídat, a nakonec z toho vznikl vztah, ve kterém se po dvou letech vzali.

„Byl jsem sám, ona byla sama, klapalo nám to. A fakt, že jsme se seznámili přes internet, nic neměnil na vzájemných sympatiích. Stalo se zkrátka něco, čemu bych nikdy nevěřil,“ píše čtenář.

„Dlouhé měsíce mi trvalo, než jsem uvěřil tomu, že je to skutečnost, ne jen nějaký hloupý vtip. I dnes, když se nad tím zamyslím, je to celé nějaké podezřelé. Ale jsem šťastný, že to dopadlo tak, jak to dopadlo.“

Jediné, co Petra dodnes tíží, je, že neví, kdo mu vlastně profil na seznamce pod jeho e-mailem vytvořil. „Ptal jsem se spousty kamarádů, ale žádný o tom nic neví. Nebo pokud ano, umí dobře zapírat.“

Petr dnes žije s Evou už dlouhé roky a je šťastný. Vůbec však nemá tušení, jakým zázrakem k tomu došlo. „Někdy zkrátka stačí jen odepsat na podezřelý e-mail,“ směje se.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články