Petr (43): Manželka mi až do svatby tajila své rodiče. Když mi řekla, co jsou zač, začal jsem se bát o život

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 40 2
muz 40 2

K setkání s rodiči se každý pár odhodlá za jinak dlouhou dobu. Někdy je to krátce po seznámení, jindy dvojice čeká třeba půl roku. V případě Petra a jeho manželky Sandry to však bylo ještě mnohem déle. Sandra totiž Petrovi své rodiče tajila až do svatby.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Sandra měla dobrý důvod, proč o rodičích nemluvila ani je s Petrem neseznámila. Když se totiž o nich dozvěděl pravdu, dostal z nich strach.

Seznámení s rodiči odkládala

Zatímco já Sandru se svými rodiči, potažmo vlastně celou rodinou, seznámil už několik týdnů po našem seznámení, ona se ke stejnému kroku nijak neměla.

Samozřejmě jsem se na její rodiče ptal a zajímal jsem se, jací jsou a proč jsem je ještě nepoznal. Sandra však na toto téma mluvit nechtěla. Vždycky stočila řeč jinam.

Rodiče své přítelkyně jsem poznal až v den svatby

Po šesti letech jsem Sandru požádal o ruku. O její rodiče jsem se tak nějak přestal zajímat, respektive už mi bylo hloupé se opakovaně ptát a dostávat neurčité odpovědi.

Přišel náš důležitý den. Ačkoli by se to nemělo, ráno před obřadem za mnou přišla Sandra. Tvářila se všelijak, přisuzoval jsem to nervozitě.

Ona mi však přišla oznámit, že se právě dnes setkám s jejími rodiči. Až v den svatby jsem měl poznat rodiče své skoro již manželky. Střídaly se ve mně různé pocity.

Sandra mi prozradila pravdu a já se začal bát o svůj život

To však nebyl jediný šok, kterého jsem se ve svůj svatební den dočkal. Sandra se totiž po letech odhodlala k tomu, aby mi prozradila pravdu. Pravdu o tom, proč jsem její rodiče nemohl potkat dříve.

Před devíti lety, tedy ještě tři roky předtím, než jsme se my dva poznali, totiž její rodiče přepadli nějakou starší paní. Obrali ji o peníze a bohužel ta žena následkem jejich útoku zemřela.

Byl jsem naprosto šokován. Sandřini rodiče si poté odpykali svůj zasloužený trest ve vězení a moje přítelkyně se za to strašně styděla. Já se zase začal bát o svůj život.

Vím, že za to nemůže. Přesto mám stále divný pocit

Ačkoli si uvědomuji, že moje žena za své rodiče nemůže, stále mám divný pocit. Požádala mě, abych o tom nikomu neříkal, zejména své rodině – nechtěla, aby ji kvůli tomu, co udělali její rodiče, odsoudili.

S jejími rodiči se stýkáme jen velmi zřídka, nenašel jsem si k nim cestu a nikterak je nevyhledávám. Ani Sandra po častém kontaktu netouží a já jsem za to rád.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články