Filip (40): Mnoho let mi dělala za zády příšerné věci. Nechal jsem ji ochutnat její vlastní medicínu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 36 1
Zdroj: Shutterstock

Sourozenecké vztahy nejsou vždy dokonalé. Ani mezi Filipem a jeho starší sestrou to už od dětství nebylo kdovíjaké. Často se hádali a nezlepšilo se to ani v období dospívání.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Filip má jen jednu sestru – o šest let starší Dominiku. Nikdy se spolu nenaučili kdovíjak vycházet, i přes nelibost rodičů mezi sebou neměli vřelé vztahy. Od dětství až do dospělosti. A před nedávnem jejich dlouholeté neshody vyvrcholily.

Dávala mi najevo, že si sourozence nepřála

Dominika je o šest let starší než její bratr Filip. Podle všeho si místo brášky jako malá holčička přála raději poníka. Když místo poníka přišel Filip, dávala mu najevo svoji nelibost.

„Nepamatuji si rané dětství, ale zhruba od pěti let, kam sahají moje vzpomínky, vím jediné – vždycky mi dělala samé naschvály,“ vzpomíná Filip v e-mailu, který nám do redakce poslal.

Filip a Dominika už jako malé děti byli neustále v sobě. Jejich rodiče to neviděli rádi, ale děti si nedaly říci. Pořád se hádaly a dělaly si naschvály. Zejména starší Dominika byla strůjcem častých rozporů.

Šikanovala mě už jako dítě a příšerné věci mi prováděla i později

Filip se ze strany své starší sestry často cítil šikanován. V e-mailu například popsal situaci, kdy mu sestra schválně rozstříhala cvičební úbor a on byl ve škole terčem posměchu.

„Ošklivé věci mi dělala už v době, kdy jsme ještě byli děti,“ vzpomíná Filip. „Bohužel toho nenechala ani později, kdy jsme oba dva byli dávno dospělí,“ pokračuje.

Dominika jako by svého bratra nemohla strávit. I v dospělém věku, kdy by člověk čekal, že již sourozenci budou mít rozum, dělala za zády svého bratra jednu příšernost za druhou.

Roky trápení konečně skončily. Dal jsem jí ochutnat její vlastní medicínu

Od Filipa jsme se dozvěděli, že to byla právě Dominika, kvůli které skončil například jeden z jeho vztahů. Dominika totiž před lety jeho tehdejší přítelkyni napovídala, že ji Filip podvádí, a ona vztah s ním ukončila.

„Tenkrát mě to hodně vzalo,“ svěřuje se Filip. „Simonu jsem miloval a její odchod mě ranil, protože jsem zpočátku vůbec netušil, co se stalo,“ přiznává. „Až později jsem se dozvěděl, kdo v tom měl prsty.“

Filip pokračuje tím, že dal své sestře ochutnat její vlastní medicínu a tím se pomstil za roky ubližování a naschválů, které mu prováděla.

Náhoda mi pomohla se sestře pořádně pomstít

Možná to byla náhoda, možná tomu pomohl osud – Filip naprostou náhodou odhalil nevěru svojí sestry. Místo toho, aby sestru kryl, což by se u sourozenců očekávalo, připravil pomstu.

„Neřekl jsem to jejímu manželovi hned, ale udělal jsem to tak, že se jednoho dne prozradila sama,“ popisuje Filip. „Pro oba to byl šok, když si Dominika přivedla milence domů, kde jsem čekal já a její muž, protože jsem ho poprosil, zda by mi mohl s něčím pomoci,“ pokračuje. „Na její výraz nikdy nezapomenu.“

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články