Pavlína (26): S kamarádem máme zvláštní dohodu. Nikdo se to nesmí dozvědět, jinak budeme za blázny

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena kamarad dohoda
Zdroj: Shutterstock

Pavlína byla dvakrát ve vztahu, ale pokaždé se s muži rozešla, protože jí to s nimi zkrátka neklapalo. Až později si uvědomila, že je to proto, že jí vlastně muži nikdy nepřitahovali. Dnes proto na seznamce hledá nějakou ženu, se kterou by dokázala navázat vztah.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Bydlím na malé vesnici. Jsem si jistá, že jsem na holky. A za takových podmínek se nejen špatně hledá partnerka, ale také komunikuje s lidmi. Už několikrát jsem zaslechla spekulace ostatních o tom, zda jsem vůbec heterosexuál, když jsem ve svých 26 letech stále nepotkala chlapa, se kterým bych vydržela,“ vysvětluje Pavlína.

„Nechci, aby se o mně ve vesnici šířily nějaké pomluvy. I když jsou vlastně pravdivé, dokud nemám vztah, není třeba se stávat středem pozornosti. A tak mě napadla šílená věc, kterou ale můj kamarád Michal podpořil.“

Přítele tají

Michal je gay. Má pár měsíců přítele, ale řekl to jen několika málo kamarádům. Nepřeje si, aby se to dozvěděli jeho rodiče, kteří jsou v tomto ohledu poměrně hodně konzervativní. Když za ním přišla Pavlína se svým nápadem, nejprve byl zaskočen.

„Navrhla jsem mu, zda bychom před pár lidmi nemohli předstírat, že jsme spolu. Udělat si dvě společné fotky, které si dáme doma na zeď, na Facebook si ve statusu změnit vztah na zadaný,“ píše Pavlína.

„Pomohlo by to nám oběma. Já bych mohla v nejhorším případě před jeho rodinou hrát, že jsem jeho přítelkyně, mě by konečně přestali lidé otravovat s hloupými dotazy, kdy už si konečně někoho najdu.“

Michal sice nejprve nevěřil tomu, že je reálné přesvědčit lidi, aby si něco takového mysleli, nakonec ale uznal, že nejlepší přátelé vědí pravdu a pro ty, kteří uvidí jenom pár fotek, bude taková lež dostatečná.

„A tak jsme se nakonec alespoň internetově stali partnery, a jelikož spolu chodíme poměrně často jako přátelé na oběd nebo posedět na pivo, lidé nás i venku vídají společně. Ta dohoda je výhodná oboustranně,“ vysvětluje Pavlína.

Oba víme, že to není navždycky

Pavlína si uvědomuje, že bude muset jednou s pravdou ven. Ale prozatím to není nutné. Hledá si vztah, píše si se ženami na seznamkách, a až se s nějakou sblíží, nebude se bát ukázat světu, kdo doopravdy je.

„Nikdy jsem se ženou nebyla, ale i tak jsem si jistá, že to tak cítím. Kdyby náhodou ne, tímhle způsobem se nikdy nestane, že by o mně někdo pochyboval,“ vysvětluje. „Je to asi šílené, a kdyby na to někdo přišel, považoval by nás za blázny.“

Stejně tak Michal ví, že rodina se jednou pravdu dozví. Zatím je s přítelem krátce, ale pokud s ním bude chtít navázat vážný vztah, bude muset s pravdou ven. Jeho příteli se navíc tenhle falešný vztah moc nelíbí.

„Několikrát mi řekl, že by byl raději, kdyby mohl na sociálních sítích být ve vztahu s Michalem on sám. Ale prý chápe, že ne každý je ochotný rodinu podporovat tak jako jeho rodiče, kteří jeho orientaci přijali bez problémů,“ píše čtenářka.

„Prozatím mám přítele a nikdo se na nic neptá. A Michal má také od rodiny klid. V budoucnu se to nějak vyřeší, prozatím to je ale takhle nejlepší. A jednou třeba budeme se smíchem vzpomínat na to, jak jsme se kdysi schovávali a styděli se za to, kým jsme.“

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články