Pavel (51): Manželka je hypochondr. Nechce chodit do práce, místo toho věčně běhá po doktorech

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
muz 32
muz 32

Před pěti lety si manželka našla bulku v prsu. To zjištění námi samozřejmě otřáslo, ale ukázalo se, že se jedná pouze o neškodnou tukovou bouličku. Moje žena si ale usmyslela, že má rakovinu, a od té doby na sobě hledá všechny možné i nemožné nemoci.

Tuhle ji bolí, tuhle jí píchá

Ačkoli se ukázalo, že je naprosto v pořádku a boulička v prsu je úplně neškodná, žena si vzala do hlavy, že je na smrt nemocná. Přesvědčovala sama sebe, že má rakovinu. Dokonce osočovala lékaře, že podceňují její léčbu. I když to nebylo nutné, absolvovala několik vyšetření. Nakonec musela uznat, že skutečně rakovinu nemá.

Jenže to ji neodradilo. Začala být doslova posedlá tím, že trpí nejrůznějšími nemocemi. Pořád se pozorovala a každý náznak nemoci hned hledala na internetu. Stále chodila, že ji tuhle píchá, proto má určitě zánět slinivky. Nebo že ji tuhle bolí, proto má nádor na páteři.

Byla více doma než v práci

Řeknu to bez servítek, žena chodila k lékaři doslova s každým prdem. Jen co trochu zakašlala, už běžela k obvodnímu lékaři a nechala si předepsat neschopenku, protože měla určitě zápal plic. Když jí lehce zaškrábalo v krku, hned musela zůstat doma, protože měla bezesporu zánět v krku. Doma byla více než v práci, většinu času trávila na neschopence, což se samozřejmě jejímu zaměstnavateli přestávalo líbit. Zčásti také proto, že se k němu velmi rychle doneslo, že je doma s naprostými banalitami, jako třeba se zánětem močového měchýře nebo dokonce s rýmou.

Zdroj: 123RF.COM

Moje žena je hypochondr

Z mé ženy se stal prvotřídní hypochondr. Většinu času tráví na internetu, kde hledá symptomy různých nemocí. Poté se pozoruje a zkoumá, jestli náhodou některý z těch příznaků taky nemá. A ve většině případů na sobě něco podezřelého shledá, což vede k tomu, že ihned upaluje k lékaři a nechává se vyšetřit, posílat na nejrůznější testy a samozřejmě domů neodchází bez neschopenky.

Řekl jsem jí, že by se měla léčit

S chováním své ženy ani trochu nesouhlasím. Vůbec se mi nelíbí, že už pět let jen neustále běhá po doktorech, odmítá chodit do práce, pořád jen kňourá, stěžuje si a naříká. Proto jsem jí jednou během hádky řekl, že by se měla jít léčit. Už jsem měl dost toho jejího neustálého vymýšlení si, jak je strašně nemocná, i když jí vůbec nic nebylo!

Jenže to jsem si zavařil. Žena se toho samozřejmě chytila. Kromě fyzických nemocí nyní údajně trpí i těmi psychickými. Nechtěně jsem jí odhalil další možné pole její působnosti. Místo zápalu plic nebo rakoviny teď sebe, celou rodinu i lékaře přesvědčuje, že trpí depresemi, že má paranoidní představy nebo že je rozdvojená osobnost.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články