Pavel (45): Naše manželství zničil člověk, který ho měl zachránit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz smutny 1
muz smutny 1

Měl našemu manželství pomoci, ale místo toho mu zasadil poslední hřebíček do pomyslné rakve. Když s tím nápadem moje žena přišla, nebyl jsem z toho nadšený. Velmi mi na ní záleželo, proto jsem nakonec souhlasil. A byla to chyba.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Manželství Pavla a jeho ženy Kláry nebylo v posledních letech zrovna idylické. Manželé se často hádali a oba dva si uvědomovali, že je to špatně. Proto se rozhodli situaci řešit.

Souhlasil jsem jen proto, že mi na ženě záleželo

Pavel i jeho manželka Klára pociťovali, že jejich společné soužití nabírá špatný směr. Klára proto přispěchala s řešením, které jim mělo pomoci.

„Hádali jsme se, často kvůli prkotinám,“ svěřuje se Pavel. „Neuměli jsme se pomalu na ničem pořádně dohodnout, hned jsme si vjížděli do vlasů.“

Pavel napsal, že zpočátku s manželčiným nápadem nesouhlasil. Neuměl si představit, že by se jim měl do manželství vtírat někdo další.

„Viděl jsem na manželce, že jí na tom záleží, proto jsem nakonec souhlasil,“ pokračuje Pavel. „Jen proto, že mně záleželo na ní,“ dodává.

Začal jsem věřit tomu, že to nakonec dopadne dobře

Manželé navštívili manželskou poradnu. Pavla překvapilo, že jeho žena vybrala zrovna muže jako poradce. Měl za to, že tomuto se věnují spíše ženy.

„Když jsem tam viděl sedět toho chlapa, chtěl jsem se otočit na patě a odejít,“ netají se Pavel, kterému přítomnost dalšího muže nedělala dobře.

První sezení bylo dle jeho názoru nejhorší, další schůzka už začala přinášet vidiny lepších zítřků. Pavla dokonce napadlo, že by to mezi ním a jeho ženou přeci jen mohlo skončit dobře.

Nemohl jsem tomu uvěřit

Uběhlo půl roku od první manželské terapie a Pavel měl pocit, že se to mezi ním a manželkou zlepšuje. Bohužel to byl skutečně jen pocit.

„Poctivě jsem chodil na sezení, kde jsem se zpovídal cizímu chlápkovi, a myslel jsem si, jak nám tím pomáhám,“ svěřuje se. „Nenapadlo mě ani ve snu, že moje žena s tím poradcem spí!“

Když Pavel zjistil, že ho žena už několik týdnů podvádí, notabene s jejich manželským poradcem, nechtěl tomu zpočátku uvěřit. Bylo to jako velmi špatný sen!

Měl naše manželství zachránit, udělal ale pravý opak!

Manželský poradce, kterého Pavel a jeho žena před několika měsíci oslovili s prosbou o záchranu jejich vztahu, měl manželům původně pomoci.

„Když už jsem si začínal myslet, že je mezi námi zase všechno v pohodě, provalilo se, že ti dva spolu mají poměr,“ stěžuje si nešťastný Pavel. „Ten chlap měl naše manželství zachránit, ne ho definitivně pohřbít.“

V současné době žijí Pavel a jeho žena odděleně, Klára dokonce podala žádost o rozvod a na důkaz toho, že s Pavlem skončila, začala žít s jejich poradcem Filipem. Pavel je z vývoje situace nešťastný a na rozdíl od své ženy není v tuto chvíli schopný jít dál.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články