Pavel (43): Stačila jedna návštěva mé bývalé manželky. Okamžitě zničila celou mou současnou rodinu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 2
muz 2

Pavel dnes lituje toho, že vztah se svou první ženou neukončil, dokud mezi nimi bylo vše ještě v rámci možností v pořádku. Jenomže i když dlouho nebyl ani jeden z nich spokojený, čekali tak dlouho, až se rozvedli v hádkách. A dnes se mu to vrací.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Kdybychom skončili už před roky, asi bychom spolu dokázali vycházet. Ale my jsme se začali nenávidět, a nakonec byl náš rozchod vlastně válkou právníků,“ přiznává Pavel. „A exmanželka se mi za to dodnes mstí.“

Po dvou letech jsem se podruhé oženil. Mám manželku a tři děti

Dva roky od prvního rozvodu si našel Pavel novou rodinu. Vzal si ženu, která už tehdy dvě děti vychovávala. Ty přijal za své vlastní a později se jim ještě narodil syn. Zároveň posílal alimenty na syna, který zůstal žít s jeho bývalou ženou.

„Chlapec mi chybí, ale moje manželka mi nepovolí se s ním stýkat. Proto mu pravidelně posílám peníze, na Vánoce i narozeniny mu dávám dárky. Dělám pro něj všechno, přitom se ale starám o tři další,“ vysvětluje čtenář.

Když už si Pavel začínal myslet, že v jeho nové rodině se nemůže nic pokazit, objevila se jednoho dne na prahu domu jeho exmanželka.

„Vůbec jsem netušil, kde vzala naši adresu nebo co chce. Bydlím v úplně jiném městě a vůbec spolu nekomunikujeme,“ říká.

Chtěla, abych se víc věnoval synovi. Mojí nové ženě navykládala nesmysly

Když Pavel pozval svou exmanželku dál, neměl z návštěvy dobrý pocit. Ona ale trvala na tom, že s ním chce mluvit.
„Nejdřív mi vyčetla, že se synovi nevěnuji. Pošlu prý pár tisícovek, ale nikdy si nevzpomenu na narozeniny ani svátek,“ říká Pavel.

„Hájil jsem se, že to není pravda, ale ona dál tvrdila svou. U celého rozhovoru byla navíc přítomná moje současná žena.“
Exmanželka Pavlovi dál podle jeho slov vytkla, že za synem nejezdí a nevěnuje se mu.

Když se bránil, že mu to zakázala, oznámila mu, že to není pravda. „Začala chrlit argumenty, že až se rozvedu se svou současnou ženou, taky se na ni i na děti vykašlu. A já cítil ve vzduchu, že se jí daří moji manželku lámat.“

Pavel nakonec slíbil, že se za synem někdy zastaví a také dal své exmanželce pár tisícovek na nové oblečení pro syna. Když ale odešla, jeho žena v kázání první manželky pokračovala.

„Pohádali jsme se, protože jsem jí prý nikdy neřekl, kolik synovi posílám. Pak se jí zase nelíbilo, že jsem dal své exmanželce peníze navíc. Když jsem protestoval, celou situaci obrátila a vytkla mi, že bych se měl synovi více věnovat. Nakonec se mi rozbrečela, že ji určitě jednou opustím a ona dopadne jako moje ex.“

To už Pavel nerozdýchal, se ženou se pohádal a odešel spát na dva dny ke kamarádovi. Ani po návratu domů a několika omluvách ale není vzduch úplně čistý.

„Cítím mezi mnou a manželkou napětí. Modlím se jen, aby se moje ex už nikdy nevrátila.“

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články