Láďa (41): Pustil jsem manželku na dovolenou se svou kamarádkou. Byla to má největší chyba v životě

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
muz 523
muz 523

Láďa a jeho žena procházeli v manželství menší krizí. Oba cítili, že už to mezi nimi není jako dříve, ale nechtěli se jen tak vzdát společně prožitých let. Proto hledali způsob, jak krizi zažehnat. S jedním nápadem přišla i Láďova kamarádka Lenka.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

O problémech v manželství se Láďa svěřil dlouholeté kamarádce Lence. Tu napadlo, že vezme jeho ženu na dovolenou, aby přišla na jiné myšlenky a oni si od sebe vzájemně odpočinuli.

I na nás dosedla krize

Kdykoli jsem v posledních letech slyšel některého ze svých kamarádů, jak si zoufá, protože jeho manželství prochází krizí, vždycky jsem byl přesvědčený, že mě a mojí ženě se nic takového stát nemůže.

Jenže pak to přišlo. Po osmnácti letech krize dosedla i na naše manželství a já svým kamarádům najednou rozuměl o to více. Bylo to vážně peklo. Hádky a neshody prakticky na denním pořádku. Dokázali jsme si vjet do vlasů kvůli naprosté prkotině, kterou bychom dříve vůbec neřešili.

Věděli jsme, že je něco špatně. Rozvod ale ani jednoho z nás nenapadl

Nejeden z mých kamarádů nakonec vleklou krizi v manželství vyřešil rozvodem. Já i moje žena jsme si uvědomovali, že něco není v pořádku, ale rozvod nenapadl ani jednoho z nás.

Naopak jsme hledali způsob, jak krizi zažehnat, nechtěli jsme zahodit společně prožité roky. Se svým trápením, které jsem doma měl, jsem se svěřil kamarádce Lence, kterou znám už dlouhý čas.

Lenka byla moje vrba, a nakonec to byla ona, kdo přišel s nápadem, jak našemu manželství pomoci. Navrhla mi, že vezme moji ženu na dovolenou. Prý tam přijde na jiné myšlenky, odpočineme si od sebe a po dvou týdnech se na sebe budeme těšit.

Prozradila ji věci, které měly zůstat tajemstvím

S nápadem kamarádky Lenky jsem souhlasil a ani moje žena nebyla proti. Obě dvě nakonec odjely na čtrnáct dní do Krkonoš, kde si zaplatily wellness pobyt, a já zůstal doma sám.

Už po třech dnech mi žena začala chybět, což mě utvrdilo v tom, že naše manželství má stále ještě nějakou šanci. Netušil jsem však, jak se to na dovolené zvrtne. Lenka a moje žena totiž jednoho večera popily a Lenka posilněna alkoholem manželce vyzradila tajemství, které mělo zůstat nadále nevyřčeno.

Myslel jsem to dobře, ale ztratil všechno

Tak moc jsem se zaobíral krizí s manželkou, že mi nedošlo, co jsem prováděl v době, kdy ona ležela s naším prvorozeným synem v porodnici. Když se syn narodil, zapíjel jsem jeho zdraví a ovlivněn jistou dávkou alkoholu jsem se té noci s Lenkou vyspal.

Tohle tajemství jsem v sobě nosil dlouhé roky a byl přesvědčený, že nikdy nevyplave na povrch. A přece se tak stalo, protože Lenka neudržela jazyk za zuby.

Manželka se domů sice vrátila, ale jen proto, aby si sbalila zbytek věcí a odešla ke své matce. Myslel jsem to dobře, když jsem svoji ženu pustil s kamarádkou na dovolenou – chtěl jsem tak zachránit naše manželství. Nakonec jsem díky tomuto rozhodnutí přišel úplně o všechno.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články