Pavel (42): O manželku jsem se musel dělit se svým kamarádem

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
muz 42
muz 42

Téměř až filmový děj připomíná příběh, který zažil pan Pavel z Hradce. Před nedávnem se totiž rozvedl se svou ženou. To by samo o sobě nebylo statisticky nic neobvyklého, důvodem rozvodu ale byla poněkud zvláštní okolnost. Pavel se totiž o svou ženu celý rok a půl dělil se svým nejlepším kamarádem.

Situace mu nakonec přerostla přes hlavu. Ačkoli si zpočátku myslel, že na pravidla společného soužití zvládne vždy přistoupit, po dlouhé době zkoušení a překonávání obtíží se své lásky vzdal a nechal ji jinému.

Danu jsem poznal jako první. Ona ale nikdy nechtěla někomu patřit

„Seznámili jsme se na baru. Byl jsem tam sám, opíjel jsem se po hádce s bratrem, ona se mnou prohodila pár milých slov, zastavila mě, když jsem měl už asi sedmého panáka, a abych prý neodešel s prázdnou, napsala mi na účtenku svoje číslo,“ vzpomíná Pavel. Do baru chodil pravidelně a se servírkou flirtoval už nějakou dobu. Nebylo proto divu, že se po této události dali brzy dohromady.

Zdroj: 123RF.COM

Dana ale striktně odmítala společné bydlení, plány do budoucna a cokoli, co by ji k Pavlovi nějak zavazovalo. „Tvrdila, že mě miluje, ale nikdy prý neví, jestli se nezamiluje i do někoho dalšího. A bylo by nefér, aby patřila jenom mně.“ Když se Dana před třemi roky svěřila Pavlovi, že má dalšího přítele, chtěl se s ní okamžitě rozejít. „Nechápal jsem, proč mě prosí, abych zůstal. Chtěla nás mít oba a já to nedokázal pochopit. Navíc šlo o mého kamaráda z práce, který s tím byl naprosto v pohodě,“ vypráví Pavel, který se nakonec rozhodl přistoupit na vztah ve třech. Podmínkou ale bylo, že si ho Dana vezme.

Myslel jsem, že ji Radim opustí. Mýlil jsem se a byl jsem to já, kdo si nakonec balil kufry

Zdroj: 123RF.COM

Pavel přiznává, že si Janu bral především proto, aby Radimovi sebral místo životního partnera. Po svatbě se na přání Dany nastěhovali do společného bytu. „V ložnici jsme se s Radimem střídali po týdnu, druhý spal vždy na gauči. První měsíc mi to přišlo hrozné, slyšet je třeba o půlnoci z ložnice. Jenomže Dana mi za to všechno nějak stála.“

Radim se vztahem neměl žádný problém. I když se někteří lidé tvářili podle Pavla divně, když jim vysvětloval způsob soužití, myslel si, že si zvykne. „Po půl roce jsem v tom už neviděl problém. Danu jsme si zkrátka střídali. Když jsme chtěli soukromí, Radim odešel, naopak já se zase uskromnil, když byl jeho týden. Myslel jsem, že už jsem to překonal,“ říká Pavel.

Jenomže nepřekonal. I když se snažil předstírat, že je všechno v pořádku, nakonec se rozhodl ze vztahu odejít. „Rok a půl jsem svoji ženu půjčoval někomu, kdo si říkal kamarád. Začal mi lézt na nervy, měl jsem ponorkovou nemoc, hodně jsme se hádali. Ani ne tak s Danou, jako s Radimem. Ale ona se vždy postavila na jeho stranu a já pochopil, že i když jsem manžel, nikdy nebudu na první místě.“ Když podal Pavel žádost o rozvod, Dana ho přemlouvala, aby si to rozmyslel. Tvrdila, že ho miluje, že se pouze nedokáže vzdát ani jeho, ani Radima. Pro Pavla to byl ale úplný konec.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články