Michal (43): Podvést manželku bylo snadné, získat její odpuštění už tak snadné není

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
muz 19
muz 19

Michal (43): Podvést manželku bylo snadné, získat její odpuštění už tak snadné není

S manželkou jsme svoji již dvacet let. Během těch let jsme měli světlé i stinné stránky, ale vždycky jsme to společně překonali. Naše manželství bylo pevné jako skála, kamarádi nám náš vztah často záviděli. Svoji ženu jsem miloval a každý to věděl. Proto si mě kamarádi často dobírali, že jsem takový podpantoflák, že bych svou ženu nedokázal podvést.

Opravdu mě měla omotaného okolo prstu?

Naše manželství sice nebylo ukázkové, ale rozhodně bylo spokojenější a pevnější než kterékoli jiné manželství našich blízkých a známých. Na oslavách a přátelských setkáních jsme s manželkou často slýchávali jak slova obdivu, tak i poznámky typu, že mě má moje žena dokonale omotaného okolo prstu. A právě tato slova mi často vrtala hlavou. Skutečně jsem na své kamarády působil jako poslušný manžílek?!

Ty bys něco takového nedokázal!

Zdroj: 123RF.COM

Jednou jsme byli s kamarády na pivu. Ten večer jsme si jich dali více než obvykle a alkohol v krvi nám rozvázal jazyk. Strhla se debata na téma nevěra a jeden z kamarádů mi řekl, že já bych něčeho takového rozhodně nebyl schopný. Ostatní přátelé se jeho výroku okamžitě chytili a začali si mě dobírat, že bych nedokázal být své ženě nevěrný. Dokonce se mi i smáli, což se mě dotklo. Měl jsem sice něco vypito, ale jejich pichlavé poznámky se mi zavrtaly hluboko pod kůži.

Musel jsem jim dokázat, že nejsem takový podpantoflák, za jakého mě měli. Proto jsem si našel milenku, se kterou jsem strávil noc. Pro mě to nic neznamenalo, měl to být jen důkaz přátelům, že i já dokážu ženě zahnout. A pravda byla taková, že podvést ji bylo snadné…

Nedokázala pochopit můj důvod

Kamarádům jsem možná dokázal, že nejsem takový budižkničemu, za kterého mě považovali, ale když se žena o nevěře dozvěděla, protože jeden z mých kamarádů nedokázal udržet jazyk za zuby, ani trochu můj důvod nechápala. Snažil jsem se jí vysvětlit, že jsem to udělal jen proto, abych kamarádům dokázal, že nejsem trapáček, kterého si žena omotala okolo prstu a za kterého v podstatě rozhodovala. Jenže ona nic z toho slyšet nechtěla.

Podvést svou ženu bylo snadné. Získat její odpuštění už tak jednoduché není.

Myslel jsem si, že mě opustí

Zdroj: 123RF.COM

Moje žena se mnou přestala mluvit. Nedokázala mi odpustit tu zradu a já jsem se jí nedivil. Najednou mi došlo, že to, co jsem udělal, bylo vůči ní strašně sprosté. Udělal jsem to jen proto, abych se předvedl před kamarády a donutil je přestat o mně říkat, že jsem pitomec.

S mojí ženou to ale tak snadné nebylo. Dokonce jsem si začínal myslet, že mě opustí. Stále jen mlčela, mluvila se mnou jen o důležitých věcech, jinak mě přehlížela. Uvědomil jsem si svou chybu, ale momentálně nevím, jak ji napravit. Jak mám získat odpuštění od ženy, kterou jsem podvedl jen proto, abych kamarádům ukázal ramena?!

Michal, Plzeň

Auto: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články