Pavel (35): Za měsíc se mám ženit. Mám ale problém, který svatba nevyřeší

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz mlady
muz mlady

Pavel má jen měsíc do svatby a místo toho, aby se na tento výjimečný den těšil, je spíše nešťastný. Když svoji přítelkyni Michalu požádal o ruku, nedělal to primárně proto, aby jí dokázal, že s ní chce strávit zbytek života. Měl pro to úplně jiný důvod.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Pavel a Michala jsou spolu pět let. Přesto Pavel před třemi lety navázal poměr se svojí kamarádkou Lenkou. Myslel si, že po nějaké době románek ukončí, ale ukázalo se, že to nebude tak jednoduché.

Přítelkyni jsem miloval, ale s Lenkou to bylo dobrodružství

Moje přítelkyně Michala je skvělá. Poznali jsme se před pěti lety na oslavě mého kamaráda, toho večera jsme se dali do řeči a odešli společně.

Od toho okamžiku jsme spolu trávili prakticky každou volnou chvíli. Michalu jsem si zamiloval, každým dnem a více a více. A věděl jsem, že i ona miluje mě.

Jenže pak tu byla ještě Lenka – moje kamarádka, se kterou se známe roky a kdysi jsme spolu něco měli. Jednou přeskočila jiskra, my se spolu vyspali a najednou z toho byl románek.

Užíval jsem si s milenkou, ale nic jí nesliboval

Lenku jsem vídal pravidelně, Michala si ničeho nevšimla a mně to vyhovovalo. Ty dvě totiž byly jako nebe a dudy – Michala spíše umírněnější, Lenka naopak dračice. Ten rozdíl mezi nimi v posteli byl vážně znát.

Lence jsem nikdy nic nesliboval a ona to brala stejně. Užívali jsme si, ale zároveň žili svoje vlastní životy. Nenapadlo mě, jak se do toho jednou zamotám.

Když Lenka poprvé začala něco o tom, že by mě chtěla jen pro sebe, že mě miluje a podobně, dostal jsem strach. Pokusil jsem se to mezi námi ukončit, ale Lenka mě nepustila ke slovu.

Přítelkyni jsem požádal o ruku s jasným úmyslem

Lenčin nátlak na mě byl stále silnější. Pořád mluvila o tom, že bychom měli být spolu, že bych měl Michalu opustit a podobně.

Jenže to já nechtěl. I když jsem několik dní Lenku ignoroval, nedala mi pokoj, ba naopak začala vyhrožovat. Prostě mi nevěřila, že to s Michalou myslím vážně.

Proto jsem musel udělat něco, čím bych Lenku konečně umlčel. Michalu jsem požádal o ruku – ta byla v sedmém nebi, samozřejmě si myslela, že to dělám z čisté lásky k ní.

Za měsíc se žením, ale můj problém to nevyřeší

Doufal jsem, že po tomto kroku mi dá Lenka pokoj a pochopí, že by bylo nejlepší, kdybychom se už nevídali. Ale bohužel to nepomohlo.

Měsíce do svatby utekly jako voda, ženit se mám už za měsíc, ale Lenka na mě stále tlačí. Prosí mě, žadoní, a dokonce i vyhrožuje.

Za měsíc si beru ženu, kterou miluji. Můj problém s milenkou, která se mě odmítá vzdát, to ale neřeší. Bojím se, že to Lenka Michale všechno řekne.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články