Josef (53): Dcera nám představila budoucího manžela. Když jsem ho uviděl, zmocnil se mě vztek

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 65
muz 65

Když se pan Josef a jeho manželka Zdena dozvěděli, že se jejich dcera bude vdávat, byli samozřejmě velmi šťastní, že i na nejmladší Terezu konečně došlo. Seznámení s jejím budoucím manželem však ani zdaleka nedopadlo dobře.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Tereza odjela do zahraničí, protože se toužila zlepšit v cizím jazyce. Především Josefa poté rozčílilo zjištění, koho si jeho holčička chce vzít za muže.

Neměli jsme ponětí, že vůbec s někým chodí. Natož, že by se měla vdávat

Dcera odjela na rok do zahraničí. Původně jsme s tím nesouhlasili, ale nenechala si nic vymluvit. Navíc byla plnoletá a od starostlivých rodičů si do ničeho nenechala mluvit.

S manželkou jsme s ní sice byli v pravidelném kontaktu díky moderním technologiím, ale netušili jsme, že si za velkou louží našla přítele.

Natož abychom věděli, že ji po půlroční známosti požádal o ruku a naše nejmladší dcera se zatoužila vdávat. Tahle informace nás velmi překvapila.

Nemohli jsme se dočkat, až poznáme budoucího zetě

Dcera nám novinku o svém zasnoubení prozradila během videohovoru. Jakmile jsme se ženou zpracovali první šok, byli jsme samozřejmě rádi.

Dcera slíbila, že společně se svým snoubencem přijede do České republiky, abychom se seznámili. Ulevilo se nám, když řekla, že svatba bude tady u nás, a my tak nebudeme muset nikam cestovat.

Na budoucího zetě jsme se těšili. Naše dvě starší dcery již vdané byly a s jejich manželi jsme dobře vycházeli. Věřil jsem, že i s manželem nejmladší dcery jistě budu zadobře.

Když jsem ho poprvé uviděl, hrozně jsem se naštval

Nastal den návratu naší dcery, a tím pádem i seznámení s budoucím zetěm. Manželka navařila a pozvali jsme také obě dcery s rodinami.

Když nám Tereza představovala svého budoucího manžela, hrozně jsem se naštval. Bohatě mi stačilo, když jsem je viděl vejít k nám do domu. Hned jsem věděl, že se svatbou souhlasit nebudu.

Moje dcera si v zahraničí našla Afroameričana. Byl jsem z toho v šoku, zrovna tak všichni ostatní. Tohle jsme prostě nečekali a dcera se ani náznakem nezmínila.

Svatba bude jedině přes moji mrtvolu

Nepovažuji se za nějakého rasistu, cizích lidí si nevšímám, neřeším je a je mi jedno, jací jsou nebo odkud pochází. Ovšem za předpokladu, že se to nějakým způsobem nedotýká mé rodiny.

A tohle se mé rodiny dotýká, a to hodně. Proto jsem řekl, že svatba bude jedině přes moji mrtvolu. Dcera se na mě rozzlobila a manželka mi vyčetla, že jestli budu dělat problémy, dcera se nám odcizí.

Já si ale vážně neumím představit, že by si moje dcera vzala Afroameričana. A ještě k tomu se s ním nadobro přestěhovala za hranice. Ta představa mě velmi bolí.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články