Pavel (33): Svěřila mi svoje tajemství. Poraďte mi, jak se teď zachovat

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz mlady
Zdroj: Shutterstock

O svých přátelích mnohdy hodně nevíme, byť je známe už dlouhé roky. Pavlova kamarádka se mu svěřila se svým tajemstvím, které jí dlouhé roky nedalo spát. Náš čtenář teď neví, jak má s touto důvěrnou informací naložit.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Miluje svoji rodinu nadevše

„Hodnějšího člověka snad opravdu neznám. S Petrou se kamarádím už několik let a pořád si máme o čem povídat. Sama mi říkala, že toho o ní vím víc než její přítel. Ten je současně také mým dobrým kamarádem,“ uvádí Pavel.

Petra má se svým přítelem dvě děti a pečlivě se stará jak o ně, tak o svého partnera a celou domácnost. „Všechno u nich perfektně funguje, je to skvělá máma i kamarádka.“

Myslím si, že jsem její oporou

Pavel má chatu, kam za ním občas Petra se svým přítelem a dětmi občas jezdívají. „Tentokrát se mě zeptala, zda může přijet na víkend jen s dětmi, protože její přítel musel odjet na zahraniční pracovní cestu. Samozřejmě jsem je vždycky rád viděl, a tak jsem neváhal a řekl, ať přijedou,“ sdělil.

Když děti po dni plném koupání v bazénu a skotačení na zahradě usnuly, Pavel si s Petrou otevřeli lahev dobrého vína a povídali si. Řekla mu, že už to nemůže vydržet a musí se mu svěřit se svým trápením, které ji už dlouhé roky provází.

„Tušil jsem, že půjde o něco vážného, protože než začala mluvit, viděl jsem, jak se jí derou slzy do očí. Řekl jsem jí, že ať je to cokoliv, budu stát při ní,“ dodal.

Určitě se jí hodně ulevilo

Petře stékaly po tvářích krůpěje slz, když mu řekla, že kdysi dávno už jedno dítě měla. Otěhotněla ale, když jí bylo šestnáct let, a její rodiče ji přiměli, aby se svého potomka vzdala.

„Tohle by mě nenapadalo, okamžitě jsem s ní soucítil. Takovou tíhu, kterou celou dobu musela nést, to si nedokáže jen tak někdo představit. Řekla mi, že moc touží vidět svého chlapečka, ale neví jak na to.“

Petra Pavlovi řekla, že se to její přítel nesmí dozvědět, protože by ji určitě hned odsoudil. „Já si ale myslím, že by to vědět měl. Jsem přesvědčený, že by to pochopil, ale ona si to nemyslí. Přemýšlím, jestli mu to mám říct sám, nebo raději počkat, až si to Petra sama jednou rozmyslí. V každém případě se budu snažit pomoct Petře jejího syna najít,“ uzavírá.

Autor: René Podhrázský

Související články