Ludmila (55): Nápad mého bývalého muže nemá obdoby. Navrhnout tohle vám, vyrazili byste s ním dveře

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena prosba
Zdroj: Shutterstock

Po rozvodu jsem souhlasila s tím, že manžel může ještě nějaký čas bydlet v mém domě. Dostala jsem ho věnem od rodičů, papírově patřil mně. Ačkoli jsme se po pětadvaceti letech manželství rozvedli, moje svědomí mi nedovolilo manžela vyhodit na ulici.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Dala jsem mu čas, aby si něco našel. Dokázali jsme spolu vycházet, přesto jsme se snažili, abychom jeden druhému zbytečně nelezli na oči. Myslela jsem si, že se manžel pochlapí a do pár týdnů si najde svoje bydlení.

Zůstaň, jak dlouho potřebuješ

Rozvedli jsme se před rokem a půl. Tehdy jsem manželovi nabídla, aby zůstal v domě, ve kterém jsme roky žili. Dala jsem mu tolik času, kolik potřeboval, aby si našel něco svého.

Tehdy se dušoval, že maximálně do pár týdnů bude pryč. A já tomu věřila. Bylo přece v zájmu nás obou, abychom za tím vším udělali tlustou čáru.

Jenže týdny přibývaly, byly z nich měsíce a manžel stále bydlel v patře, kde jsem mu nechala prostor. Na moje otázky, zda si něco hledá, vždycky odpovídal, že je to na dobré cestě a že brzy bude pryč.

Vycházíme spolu, ale…

S bývalým manželem dokážeme vycházet. Přeci jen nás stále pojí roky manželství a dvě děti, které jsme společně vychovali.

I když se sneseme, byla bych raději, kdybych ho už nemusela mít na očích. Zvláště poté, co vyšlo najevo, že se začal vídat s nějakou Magdou.

Jsme sice rozvedení, ale ve mně stále zůstávají pocity, kterých se nedokážu zbavit. A i když by mi to mělo být jedno, zpráva o tom, že si manžel někoho našel, mě zasáhla.

Jeho nápad je naprosto šílený

Nejenže se ještě stále neodstěhoval a já mám pocit, že si snad ani žádné bydlení nehledá, ale nedávno mě zaskočil nápadem, který nemá obdoby.

Navrhl totiž, že si k sobě do pokoje, který má v patře, nastěhuje svoji novou partnerku. A dokonce po mně chtěl, abych mu na čas nechala celé patro. Prý aby měli větší pohodlí.

Vyrazil mi tím dech. Nemůžu mu mluvit do života, nejsme už manželé. Ale opravdu si myslí, že budu tolerovat jeho partnerku, kterou si chce nastěhovat do mého domu?

Naštval se a dělá naschvály

Samozřejmě jsem to zamítla. Neexistuje, aby si sem někoho nakvartýroval, natož svoji přítelkyni. Nemusím se na ně přece dívat.

Manžel se naštval. Partnerku Magdu si k sobě do pokoje sice nenastěhoval, ale často ji sem tahá. Navíc dělá naschvály a bydlení si nehledá.

Situace se mi nelíbí. Nechci mít v baráku cizí ženskou a ráda bych, kdyby se manžel konečně spakoval a odešel. Jak ho k tomu ale mám donutit?!

Autor: Nikol Kolomazníková


Související články