Patrik (42): Z manžela na hodinu manžel na celý život. Domů si mě zvala na falešné opravy

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
Opravar
Opravar

O svůj příběh se s námi podělil čtenář z Plzeňska, který si přivydělával jako hodinový manžel.  Jeho příběh nás přesvědčuje o tom,  že opravdová láska číhá takřka za každým rohem. Záleží pouze na nás, jak se k tomu postavíme. Patrik se toho zhostil po svém.

Pracoval jsem jako skladník. Ačkoli mě moje práce bavila, během pracovní směny jsem si typicky chlapské činnosti tolik neosahal. Můj otec mě jako dítě a posléze i dospívajícího vedl k tomu, abych dokázal opravit kdeco a uměl si poradit prakticky s čímkoli. Proto jsem uměl spoustu činností, na které si jinak mnozí najímají profíky. A pak jsem dostal nápad.

Stal jsem se hodinovým manželem

Práce skladníka mi nikterak nevadila, docela mi vyhovovala. Přesto jsem pociťoval potřebu uplatnit i své kutilské dovednosti, za které jsem vděčil svému otci. Proto jsem se začal ve volných chvílích realizovat jako hodinový manžel.

Nedával jsem si příliš velké šance, že bych si díky této bokovce mohl přijít na nějaké pěkné peníze. Byl jsem o to více mile překvapen, když se na můj inzerát začalo ozývat čím dál více lidí. Bylo až s podivem, kolik lidí nevědělo, jak si poradit s ucpaným odpadem, kolik lidí si netrouflo vyčistit okapy nebo kolik lidí potřebovalo pomoct opravit pračku.

Lidé si mě mezi sebou doporučovali

Tátova snaha naučit mě všemu užitečnému začala přinášet své ovoce. Mezi lidmi ve městě se totiž velmi rychle rozkřiklo, že jsem šikovný a dokážu si poradit prakticky s čímkoli. Zákazníci si mě mezi sebou vzájemně doporučovali a objednávky se hrnuly jedna za druhou. Ačkoli mi nešlo o peníze, ale spíše o to, abych se také mohl věnovat věcem, ve kterých jsem byl dobrý, nebudu lhát, že se kačky navíc nehodily.

Zdroj: 123RF.COM

Zvala mě k sobě stále častěji

Mezi lidmi jsem měl svoje stálé klienty, kteří se na mě obraceli opakovaně. Byla mezi nimi i Zdena – rozvedená a bezdětná panička, o které jsem z jejího vyprávění věděl, že ji manžel podváděl s její vlastní sestrou. Ona teď žila sama a na ucpaný odpad nebo prasklou trubku vážně nestačila, proto byla ráda, že jí kamarádka doporučila šikovného hodinového manžela.

Zdroj: 123RF.COM

Zdena si mě k sobě domů začala zvát stále častěji. Jednou to byl ucpaný odpad v kuchyni, jindy prasklá trubka, poté topení, které nehřálo. Zpočátku jsem si myslel, že má jenom smůlu na nehody v domácnosti. Pak jsem ale přišel na to, že si mě zvala domů na falešné opravy.

Prokoukl jsem ji

Když mě Zdena jednoho odpoledne zvala k sobě domů, protože jí v koupelně neodtékala voda z vany, ještě jsem netušil, jak tento den skončí. Přijel jsem k ní a zjistil, že odpad ve vaně je skutečně ucpaný, jenže byl ucpaný schválně. Všímal jsem si toho už delší dobu a toho dne jsem se na to Zdeny jednoduše zeptal. A ona zrudla jako rajče a ke všemu se přiznala.

Z hodinového manžela jsem se stal manželem (doufám) na celý život. Ani Zdena mi totiž nebyla lhostejná a rozhodně jsem ji nevnímal jen jako svoji zákaznici. Proto jsem ji požádal o ruku a před dvěma lety si ji vzal.

Patrik, Plzeňsko
Fotografie jsou pouze ilustrační.
Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články