Patrik (38): Manželčino netradiční povolání ničí celou rodinu. I vy byste se mu vyhnuli obloukem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz premyslivy
Zdroj: Shutterstock

Když Patrik poznal Lídu, připadala mu jako z jiného světa. Konečně narazil na ženu, se kterou si měl co říct a kterou nezajímaly jen nové hadry, šminky a zdravé recepty. Z holky do nepohody se ale nakonec vyklubal docela velký problém. Přesto ji Patrik stále miluje a nehodlá na tom nic měnit.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

První večer rozhodl

„Když jsem Lídu poznal, pomáhala zrovna jednomu mému známému s výměnou prasklé pneumatiky u jeho auta. Prý šla náhodou kolem. Její smích mě dostal. Byl jsem okamžitě polapen. Dohodli jsme se, že zajdeme na večeři, a po ní bylo jasno,“ líčí počátky vztahu Patrik.

Začali spolu chodit a prakticky do měsíce se Lída stěhovala k Patrikovi. Připadali si, jako by pro sebe byli stvořeni.

Svatba na sebe nenechala dlouho čekat a do několika let přišly i dvě krásné děti, dcera a syn. Skoro by to vypadalo jako idylka, kdyby do jejich života neustále nezasahovalo manželčino zaměstnání.

„V každé volné chvíli si pro sebe zabrala garáž a rozebírala a vylepšovala svoji audinu,“ svěřuje se Patrik. „Zpočátku mi to připadalo sympatické, neznal jsem ženu, která by dělala automechaničku jako Lída, ale pak jsem toho začal mít dost,“ vzpomíná Patrik.

Garáž je moje

Jako každý chlap po letech manželství se Patrik snažil utéct před rodinou a mít alespoň trochu času pro sebe. V garáži ale trůnila jeho žena.

„Neměl jsem kam jít,“ pokračuje Radek ve svém vyprávění. „Abych měl chvíli klid, lehl jsem si alespoň před panelákem pod auto a spal. V našem malém bytě na mě všechno padalo a do garáže jsem jít nemohl.“

Sousedi se mu samozřejmě začali smát, protože jim došlo, co Patrik pod autem dělá. Jeho žena to neřešila, pořád se i ve volném čase věnovala svému koníčku a povolání v jednom.

Už bych do toho znovu nešel

„Když si vzpomenu, jak jsem byl zpočátku z Lídina povolání nadšený, s těmi zkušenostmi, které dnes mám, bych už znovu automechaničku za manželku nechtěl,“ přiznává Radek.

Lídino povolání ničí celou rodinu a dělá z nich terč posměchu všech sousedů. A ti si opravdu neberou servítky. Patrik i s rodinou musí poslouchat narážky na to, že Lída dělá typicky mužské povolání a že Patrik není pořádný chlap.

Přesto Patrika nikdy nenapadlo, že by se s Lídou rozvedl. „Pořád je to ta fajn holka, do které jsem se zamiloval, a na tom se nic nezmění ani vlivem sousedských řečí,“ konstatuje.

„Jestli ale mohu radit ostatním chlapům, raději se ženám s mužským povoláním obloukem vyhněte. Nemáte-li dobré sousedy a dostatečné sebevědomí, budete trpět. Není to nic pro slabé nátury,“ uzavírá.

Autor: Kamila Mertlová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články