Patrik (30): Závislost mé přítelkyně mě dohání k šílenství. To, co provedla dceři, byla poslední kapka

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz zamysleny 2
Zdroj: Shutterstock

Bez mobilního telefonu se v dnešní době většina z nás neobejde. Používáme ho nejen pracovně, ale z velké části v osobním životě, ke spojení s rodinou nebo sledování zpráv, ale také k hraní her. A přesně to je případ Patrikovy přítelkyně Sáry.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Patrik si v e-mailu, který nám do redakce poslal, upřímně postěžoval, že je z chování své přítelkyně zoufalý. Celé dny totiž tráví na telefonu.

Všichni dnes máme mobily, ale Sára to přehání

Patrik si uvědomuje, že kdo dnes nemá mobilní telefon, jako by snad nebyl. On sám má dokonce dva. Je ale přesvědčený, že jeho přítelkyně to přehání.

„Přítelkyně se s telefonem i probouzí,“ píše Patrik. „Ráno otevře oči a první věc, kterou udělá, je sledování sociálních sítí.“

Popsal, jak vypadají jejich ráda. Přítelkyně se budí společně s dětmi, ale místo toho, aby jim šla udělat snídani, nejdříve stráví minimálně hodinu na mobilu.

Nezvládá děti ani domácnost

„Bez ohledu na to, kolik je hodin nebo jestli je pátek či úterý, tráví Sára celé dny na mobilním telefonu,“ pokračuje Patrik.

Rozepsal se o tom, že jeho přítelkyně nezvládá starost o jejich dvě děti – čtyřletou Simonku a dvouletého Lukáška – ani starost o domácnost.

„Kolikrát se stane, že přijdu z práce domů, děti jsou špinavé, hladové a přítelkyně sedí na telefonu,“ zoufá si. „Buď na něm hraje hry, nebo brouzdá na sociálních sítích.“

Doteď jsem se staral já, ale už toho mám dost

Patrik v e-mailu napsal, že do této chvíle se staral on. Musel zvládat nejen práci, ze které se kolikrát vracel unavený, ale také děti a byt.

„Ona celé dny sedí doma, protože je na rodičovské dovolené,“ vysvětluje. „Přesto není schopna uklidit nebo vyprat, tohle všechno jsem dělal já. Ale už toho mám dost,“ přiznává.

Nejenže mu ubývají síly, ale také chuť. Má toho všeho plné zuby. Přítelkyně si nenechá cokoli říci, hned se uráží a je dotčená, že o ní jako o matce pochybuje.

Buď se dá dohromady, nebo s dětmi odejdeme

„Posledně mě vytočilo do běla, když jsem zjistil, že dcera týden nechodila do školky jen proto, že přítelkyně byla ráno líná vstát,“ zlobí se Patrik.

Patrik je naštvaný. Poslední roky dělá doslova psí kusy, aby rodina fungovala, ale už ho to nebaví, protože jeho přítelkyně se nesnaží. Nyní dokonce uvažuje nad vážným krokem.

„Pokud se nedá dohromady a nezačne pořádně fungovat, seberu děti a zůstane sama,“ píše odhodlaně. „Vím, že by to nebylo jednoduché, protože je to pořád máma, ale určitě bych prokázal, že se o děti opravdu nestarala. Tohle totiž dál nejde,“ uzavírá.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články