Patrik (30): Třikrát a dost? Počtvrté ji už o ruku žádat nebudu

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
muz nebudu zadat
muz nebudu zadat

Požádat ženu o ruku? To chce i jistou dávku odvahy. Není se čemu divit, že muži často se svým vyslovením otálí. Je to jednoduše proto, že sbírají odvahu. Patrik byl odvážný až dost. Svou dlouholetou přítelkyni totiž o ruku požádal hned několikrát. Pokaždé mu ale odpověděla „ne“.

Byli jsme spolu už pět let

„Lucii jsem znal už sedm let, z toho pět let jsme tvořili pár. Cítil jsem to tak, že je to žena mého života, proto jsem se rozhodl ji v den našeho pátého výročí požádat o ruku,“ začíná své vypravování Patrik. „Všechno jsem pečlivě naplánoval, večeři v romantické restauraci, svíčky, prstýnek v dezertu – jako v těch amerických filmech, které Lucka tolik zbožňuje,“ vypráví zasněně. Pak se ale zamračí a my tušíme, že přijde zvrat.

Zdroj: 123RF.COM

„Všechno probíhalo podle plánu, přišla řada na dezert a já čekal, až Lucka objeví prstýnek, abych jí mohl položit tu otázku. Prstýnek našla, já poklekl a vyslovil se. Jenže ona mi odpověděla „ne“. Vysvětluje, jak se tenkrát v restauraci před zraky všech všudypřítomných cítil poníženě.

Zkusil jsem to podruhé

Patrika sice odpověď jeho přítelkyně zaskočila, ale rozhodl se nevzdat. Proto ji o čtyři měsíce později požádal znovu.

„Vyjeli jsme si na prodloužený víkend. Zaplatil jsem nám wellness, masáže, vířivku, saunu. Bylo to super. Během večeře jsem se Lucky zeptal podruhé. Jenže i tenkrát mě zaskočila svou odpovědí, že na svatbu ještě není připravená. A tak mě odmítla již podruhé,“ přiznává Patrik s trpkostí v hlase.

Zdroj: 123RF.COM

Do třetice všeho dobrého?

„Lucii jsem miloval a chtěl jsem po jejím boku strávit zbytek života. Proto mě její dvojí odřeknutí neodradilo a já si řekl, že její ruku do třetice všeho dobrého získám,“ zní pokračování Patrikova příběhu a my z jeho hlasu cítíme odhodlání a naději, že tentokrát už to vyjde. Jenže ani po třetí mu Lucie neřekla ano, ačkoli s žádostí o ruku přišel v den jejích narozenin.

„Cítil jsem se jako hlupák. Byli jsme spolu přece tak dlouho, všechno mezi námi klapalo, ale ona mi i přesto už třikrát dala košem. Když jsem se dožadoval vysvětlení, vždycky mi odpověděla, že papír přece nepotřebujeme k tomu, abychom věděli, že se milujeme. Co jsem si ale měl myslet, když mě už třikrát odmítla?“

Počtvrté už se ptát nebudu

„Ačkoli Lucku miluji, počtvrté už ji o ruku rozhodně žádat nebudu. Třikrát jsem se snažil a třikrát mě poslala do háje, že se na svatbu necítí,“ říká Patrik a jeho vypravování se pomalu chýlí ke konci. „Asi budeme žít vedle sebe, když k tomu prstýnek ani papír nepotřebuje.“

Bylo nám Patrika líto. Tolikrát se snažil a ani jednou mu to nevyšlo. Jiný muž by to vzdal už po prvním odmítnutí, ale Patrik ne. Nezbývá nám než mu popřát, aby se Lucka umoudřila. A kdo ví, třeba se ještě někdy vysloví a Lucka mu konečně řekne „ano“.

Patrik, Olomouc
Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články