Jakub (33): Přátelství nebo láska? Naše kamarádství nedokázala rozdělit ani žena

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
rozlucka muz video
rozlucka muz video

Jak to dopadne, když se mezi dva kamarády postaví žena? Něco podobného se stalo hrdinovi našeho dnešního příběhu. Jakub se nám svěřil s tím, jak se jeho dlouholeté přátelství kvůli krásné dívce otřásalo v základech. A my byli zvědaví, jak to vlastně celé dopadlo!

Kamila a já jsme tvořili nerozlučný pár

Kamilu poznal před sedmi lety. Nevěřil na lásku na první pohled, ale právě to se mu stalo s krásnou prodavačkou. Jednou přišel k pokladně a bum, prostě to bylo.

„Jako hrom z čistého nebe,“ usměje se Jakub a vzpomíná na své začátky s Kamilou.

„Od prvního okamžiku se z nás stala nerozlučná dvojka. Trávili jsme spolu všechen volný čas a je pravda, že jsem tehdy hodně zanedbával svého nejlepšího kamaráda Pavla. Tomu se to brzy přestalo líbit, protože jsem najednou neměl čas na pravidelné posedávání v naší oblíbené hospůdce, kam jsme chodili každý pátek. Já měl ale oči jen pro Kamilu a zpočátku si nevšímal, že na svého kamaráda kašlu.“

Zdroj: 123RF.COM

Byla chyba je seznámit?

Nestává se tak často, aby muž přiznal chybu. Proto nás velmi překvapilo, když se Jakub ke své chybě bez mučení doznal. Přiznal totiž, že to byl jeho nápad, aby Pavel začal trávit čas společně s ním a Kamilou. Myslel si, že to vyřeší jejich problém a kamarádovi přestane vadit, že na něho poslední měsíce neměl čas. Jenže právě jejich seznámením to všechno začalo.

„Teď zpětně vím, že jsem si zavařil já sám,“ říká Jakub a lehce se usmívá. „Kdybych netrval na tom, že budeme čas trávit společně, nemuselo se to stát.“

Začali jsme se hádat

Zdroj: 123RF.COM

„Zpočátku jsem byl nadšený, protože to najednou všechno fungovalo. Pavel přestal prskat, že ho zanedbávám, a já tak mohl trávit čas s nimi oběma.“ A nejdříve to bylo v pohodě, než se Pavel do Kamily zamiloval. „Jednoho dne se k tomu prostě přiznal,“ osvětluje Jakub situaci a tím zároveň nastiňuje, jak to v jejich milostném trojúhelníku pokračovalo. „Dokonce přišel s nápadem, že bych mu ji mohl přenechat. Chápete? Prostě jen tak,“ trpce se zasměje. A ačkoli jeho tvář zdobí úsměv, ani trochu na nás nepůsobí upřímně. Je na něm vidět, že ho kamarádův nápad hodně zaskočil.

Situace mezi kamarády pokračovala hádkami. Pavel se s Jakubem kvůli Kamile často dohadoval, protože ji každý chtěl pro sebe. Takové situace ve většině případů končí rozpadem přátelství.

Kamarád, nebo přítelkyně?

„Trápilo mě, že se s Pavlem hádáme. Měl jsem ho rád, byl jako můj bratr – znali jsme se od školky!“ vysvětluje Jakub při dalším pokračování.

„Hodně jsem nad tím vším přemýšlel. A čím více jsem si nad tím lámal hlavu, tím více mi docházelo, že jsem byl poslední měsíce s Kamilou jen proto, aby ji nedostal Pavel. Prostě natruc, jako malé dítě. Najednou mi došlo, že už ji vlastně ani nemiluji,“ překvapuje vývojem situace a tím nás zaskočí. Čekali jsme všechno, ale tento konec nás nenapadl. Jakub vycítil naše překvapení a rychle přispěchal s koncem svého příběhu. Nakonec mu došlo, že kamarádství s Pavlem, které trvalo už tolik let, nestojí ani za tu nejkrásnější dívku planety. Přátelství je pro něho daleko důležitější a on nedovolí, aby jej rozdělila žena. A za to mu dáváme palec nahoru!

Autor: Nikol Kolomazníková

Názor odborníka

Příchod nové osoby může značně narušit dosavadní fungování vztahu s druhou osobou. Roli v tom může hrát jak faktor novosti (co je nové, to je zajímavé), nalezení společných zájmů či postojů s novou osobou, tak v tomto případě i změna životních priorit. A to v posledním případě z toho důvodu, že může být vnímána jako potenciální životní partnerka. Pak musí nutně docházet k obtížnému rozhodování a bilancování, jak situaci řešit. V tomto případě naštěstí Jakubovo uvědomění si, že Kamilu vlastně nemiluje, přišlo ještě dříve, než celá záležitost zašla dále a vztah s Petrem mohl být nenávratně ztracen.

Mgr. Jiří Brouček
Psycholog


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články