Oldřich (58): Manželka řeší každou hádku velmi netradičně. Až vám řeknu, co vždycky udělá, nepochopíte to

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz hadky
Zdroj: Shutterstock

Je naprosto normální, že mezi manžely tu a tam dojde k hádce. Někteří partneři dokonce občasnou výměnu názorů považují za skvělou situaci, při které se mezi nimi pročistí vzduch. Oldřich se ale snaží se svojí ženou hádat co možná nejméně. Má k tomu svoje důvody.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Jeho manželka Renata totiž každou hádku řeší pro něho netradičním způsobem. Když už mezi manželi přece jen dojde k rozepři, udělá Renata něco, co Oldřich nechápe.

Už ani nevím, kdy s tím začala

Jsme manželé krásných 35 let a je jasné, že jsme se během této dlouhé doby několikrát pohádali. Dříve moje žena po hádce práskla dveřmi od ložnice, kam se třeba na půl hodiny zavřela, pobrečela si a pak jsme si to vyříkali.

Už ani nevím, kdy se po našich hádkách začala chovat jinak. Jednou se totiž sebrala, práskla za sebou dveřmi a neukázala se doma celý den. Nebudu lhát, že jsem o ni neměl strach.

Po každé hádce zmizí a nic o ní nevím

Tehdy jsem si myslel, že jen potřebovala na vzduch. Když se vrátila, byla jako vyměněná. S úsměvem na rtech a dobrou náladou. Vše bylo odpuštěno.

Ale neřekla mi, kde byla. Moje otázky přešla, řeč zavedla jinam. Pustil jsem to z hlavy. Domů se vrátila, byla v pořádku. Tak jsem to nechal být.

Jenže po další hádce se to stalo znovu. Sebrala se a zmizela. Domů se vrátila až následující den ráno. Opět bez jediného slova vysvětlení, kde byla a co dělala.

Mám strach se s ní pohádat

Od jisté chvíle mám strach se pohádat se svojí ženou. Pokaždé zmizí, nic mi neřekne a domů se vrátí až následující den. Jednou byla pryč dokonce dva dny, to už jsem měl opravdu velký strach.

Nikdy mi neřekla, kam chodí. Ptal jsem se rodiny, dětí i jejích kamarádek. Všichni mi tvrdili, že u nich ani jednou nebyla.

Přijde vám to normální?

Kdykoli mezi námi dojde k hádce, manželka se zachová stejně. Odejde a domů se vrátí spokojená. O hádce pak u nás doma už nepadne jediné slovo. Chová se, jako by se vlastně nic nestalo.

Přijde vám to normální? Vždyť já nevím, kam chodí a co dělá. Tak se s ní snažím nehádat, nechci totiž, aby mizela z domu. Její chování mi přijde zvláštní. Možná by měla vyhledat pomoc? Nebo bych tu pomoc pro ni měl vyhledat já?

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články