Od Luďka (42) odešla žena. Dcera teď nemůže vystát jeho novou přítelkyni

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 40 2
Zdroj: 123RF.COM

Luděk žil se svou ženou od svých dvaceti let, mají spolu šestnáctiletou dceru Adélu. Naší redakci se rozhodl svěřit v e-mailu s tím, že ho žena nedávno odpustila a on si chtěl rychle najít náhradu, aby rodina mohla dál fungovat a on se necítil tak osamělý. Luďkova dcera ale svou macechu nesnáší a snaží se ji co nejrychleji dostat z domu. Luděk si neví rady a přemýšlí, koho se má zastat.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře ze Sokolova, který nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Macecha přišla velmi brzy a dcera se s tím neumí srovnat

„Svou manželku jsem velmi miloval, ale když se rozhodla odejít, nechtěl jsem čekat moc dlouho. Měsíc po jejím odchodu jsem si domů nastěhoval novou přítelkyni,“ tvrdí. „Uznávám, že to bylo možná brzy, ale dcera by mohla být taktnější,“ dodává.

Luďkova dcera už od začátku dělá své maceše naschvály. „Kdykoli si přítelkyně položí do koupelny kosmetické přípravky, dcera jí je sklidí, aby naznačila, že se příliš roztahuje,“ popisuje. Luděk do jejich sporu několikrát vkročil, ale nakonec se neuměl rozhodnout, koho se zastane.

Chtěl dceru přesvědčit, aby se chovala ohleduplně

Když s novou přítelkyní padlo rozhodnutí o společném bydlení, rozhodl se Luděk nejprve promluvit se svou dcerou. Ta jeho nápad okamžitě odmítala, protože pořád čekala, že se matka jednou vrátí. Po nastěhování začala dělat maceše naschvály a doufala, že se rychle odstěhuje. Ta se ale nedala a od té doby to u Luďka doma vypadá jako na bojišti. „Už jsem dceři několikrát domlouval, ale ona mě neposlouchá. Bere to ode mě jako zradu a čeká, že přítelkyni pošlu pryč,“ tvrdí.

Přítelkyně navrhla, abych dceru poslal na internát

Luďkova dcera byla v prvním ročníku na učilišti, kde se chtěla vyučit kadeřnicí. Dojížděla daleko, a tak jednoho dne Luďkova přítelkyně přišla s nápadem, že by si mohla dcera ušetřit cestu a přestěhovat se na internát. „Dcera to nese špatně. Myslí si, že se jí chceme zbavit, ale přítelkyně pro ni chce jen to nejlepší. Na lidi mám čuch a nepřivedl bych si do domu někoho podlého,“ vysvětluje.

Luděk začíná uvažovat, že zakročí

Když to dcera slyšela, její chování se ještě zhoršilo. O internátu tak začal uvažovat i Luděk, který byl na začátku proti. Podle něj by všem prospělo, kdyby se vídali jen přes víkendy, možná by pak doma přestaly nekonečné hádky a naschvály. „Dcera by se mohla více vídat s kamarádkami a nemusela by se neustále soustředit na mou přítelkyni,“ vysvětluje. Nápad pořád zvažuje a přítelkyně ho podporuje. S dcerou si musí ještě jednou promluvit, ale čeká, až bude schopná komunikovat v klidu a bez přehnaných emocí.

Autorka: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články