Vojta (19): Rodiče nám s přítelkyní nabídli společné bydlení. Teď musíme oba snášet nečekané návštěvy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz mlady 2
muz mlady 2

Vojta právě dokončil střední školu a se svou přítelkyní je už třetím rokem. Společně začali plánovat vlastní domácnost, ale zjistili, že nájem v bytě je příliš nákladný a nemohou si ho hned po škole dovolit. S nabídkou výhodného bytu přišli rodiče, kteří koupili byt v nedávné době jako investici. Když se do něj Vojta s přítelkyní Ivanou stěhoval, ještě netušil, že je bude stále chodit někdo z rodičů kontrolovat.

Když jim rodiče nabídli byt, byli štěstím bez sebe

„Konečně jsme měli možnost se nastěhovat do vlastního. Ivana začala plánovat a vymýšlet, jaké vybavení si časem koupíme, a oba jsme byli nadšení,“ tvrdí. Trochu je zaskočilo, když rodiče trvali na zachování nábytku, který do bytu koupili. Ivana s Vojtou měli sice jinou představu, ale na výměnu nábytku za lepší stejně neměli peníze, a tak se spokojili s tím, co dostali.

Vojtova matka chtěla mít klíče od bytu

První nepříjemnost čekala pár ve chvíli, kdy je Vojtova matka upozornila, že si chce nechat klíče od bytu, aby mohla občas přijít na návštěvu. „Stále to byl její byt, tak jsme s přítelkyní nemohli nic namítat. Jen jsme doufali, že nebude chodit příliš často a bez ohlášení,“ tvrdí. Jejich největší obavy se naplnily ve chvíli, kdy zrovna dopoledne dlouze lenošili a do bytu vtrhla Vojtova matka.

Nečekané návštěvy se začaly stupňovat

„Máma vešla do pokoje zrovna ve chvíli, kdy jsme ještě oba byli v pyžamu a užívali si společné volno,“ vysvětluje. Oba dali jasně najevo, že je přítomnost návštěvy v tuto chvíli nevyžádaná, ale matka si jejich výrazů nevšímala. Místo toho se pustila do mytí špinavého nádobí, které na stejném místě leželo od večera, kdy byli Vojta s Ivanou líní ho uklidit. Hned poté se nabídla s žehlením prádla a Vojta už začínal být rozčilený.

„Přítelkyně se chovala taktně. Asi to bylo hlavně z toho důvodu, že má k našim úctu a nechce si rozházet vztahy s tchyní. Já jsem se ale nebál a dal jsem najevo svůj názor,“ říká. Jasně své matce sdělil, že si přeje, aby ho o svých návštěvách informovala předem.

Jeho naléhání bylo k ničemu

I když měl Vojta pocit, že se vyjádřil jasně, jeho matka stejně chodila do bytu, jak se jí zachtělo. Jednou s sebou dokonce přinesla několik kytek, protože tvrdila, že jí je líto je vyhodit a do bytu by se moc hodily.

V tu chvíli začala docházet trpělivost také Ivaně a oba od té doby uvažují o tom, že se přestěhují. Čekají, až našetří více peněz a najdou si místo, kde budou mít klid a soukromí. Vojta se jen bojí, jak bude reagovat jeho matka, až se to dozví.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autorka: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články