Novomanželka Andrea (29): Líbánky měly být jenom naše. On ale pozval i své rodiče a pak se děly věci

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena libanky
Zdroj: Shutterstock

Na líbánky jsem se moc těšila. Po měsících příprav, a především několika posledních dnech před svatbou, kdy jsem toho měla opravdu už plné zuby, jsem se nemohla dočkat, až si užiju klid jen v doprovodu mého manžela Jonáše. To jsem ještě netušila, že na líbánky, které měly být jenom naše, nepojedeme sami.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Až na letišti jsem zjistila, že společně s námi pojedou i jeho rodiče. Pozval je za mými zády a snažil se to omluvit tím, že pro nás před svatbou hodně udělali. Pokud jsem se do té chvíle na líbánky těšila, od toho momentu, co se objevili na letišti, jsem se těšila, až bude po nich.

Naše vysněná cesta

Svatbu jsme měli za sebou. Byla jsem ráda, protože její plánování a přípravy nakonec byly mnohem náročnější, než jsem čekala. Svůj svatební den jsem si sice užila, vše bylo perfektní, ale když bylo po všem, cítila jsem se hrozně unavená.

O týden později jsme měli vyrazit na svatební cestu. Nemohla jsem se dočkat! S manželem jsme si měli užívat deset dní ve Španělsku, kam jsem se vždycky chtěla podívat.

Překvapení na letišti

Myslela jsem si, že si dovolenou užijeme jen my dva. Jen já a můj manžel. Jenže na letišti na mě čekalo jedno nemilé překvapení – tchán a tchyně.

Byla jsem v šoku, když mi manžel oznamoval, že na dovolenou pojedou s námi. Jeho vysvětlení, že toho pro nás hodně udělali a jemu se to zdálo jako pěkné gesto, šlo jedním uchem tam a druhým ven. Podle mě to bylo přes čáru.

Začaly se dít věci

Od prvního dne mi bylo jasné, že o soukromí s manželem si můžu nechat zdát. Tchyni jsme měli pořád za zády, nemluvě o tom, že měli pokoj hned vedle toho našeho. Vždycky se ozvalo zaklepání a bez vyčkání se hrnula dovnitř.

Asi třetí den se tchán při večeři docela opil. Využíval zaplaceného all inclusive na maximum a lil do sebe jednoho panáka za druhým. Já odešla spát dřív, měla jsem dost společnosti tchyně, která nezavře pusu.

Ještě jsem nespala, když se někdo dobýval do dveří. Myslela jsem, že je to přítel a zapomněl si kartu od pokoje, proto jsem mu šla otevřít. Jenže za dveřmi nestál manžel, ale jeho otec.

Podle nich o nic nešlo

Značně opilý tchán se vecpal do pokoje, a co víc – začal se po mně sápat. Mumlal něco o tom, že je to v rodině a to se teď prý může. Já se ho vší silou snažila zbavit. Nakonec sebou plácl na postel a do minuty usnul.

Čekala jsem vyděšená na návrat manžela. Ten přišel asi za půl hodiny, z chodby jsem slyšela vysmátou tchyni. Když jsem mu řekla, co se stalo, nejdříve se tvářil, že mi nevěří. Poté přišla tchyně a její výraz mluvil za vše.

Nakonec jsem z toho vyšla já jako ta špatná. Prý přeháním. Tchánovo chování omluvili tím, že prostě přebral a nevěděl, co dělá. Má mi tohle stačit jako omluva za to, k čemu se v pokoji schylovalo?

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články