Mojmír (59): Kvůli křiku sousedky se mi v hlavě odehrály černé scénáře. Realita mě ale pořádně namíchla

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
vztekly muz noc
Zdroj: Shutterstock

S manželkou už jsme dávno spali, když se uprostřed noci ozval křik vycházející zvenčí. Oba dva jsme se posadili na posteli a v první chvíli jsme zmateně hleděli okolo sebe.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Křik se ozval znovu. Bylo jasné, že vychází ze zahrady našich sousedů. Nebudete mi věřit, čeho jsme se ženou byli svědkem, když jsme vyhlédli z okna.

Bylo toho na nás hodně

Poslední dobou chodíme s manželkou spát dříve než jindy. Oba dva v práci děláme často přesčasy, protože současná situace způsobuje řadu komplikací.

Když v práci nejsou lidi, především pak rodiče dětí, které nemohou do školky nebo do školy, vedení se obrátí na ty, kteří děti nemají, a mohou tak dělat nad rámec.

Do důchodu nám ještě zbývá nějaký ten pátek a nezbývá než to vydržet. Podepisovalo se to ale na naší energii, neměli jsme jí na rozdávání.

Co se děje?!

Byla temná noc, když mě ze spánku vytrhl křik. Probudil i manželku. Oba dva jsme se vystrašeně posadili na posteli.

Najednou se křik ozval znovu. To už nám bylo jasné, že se ozývá ze zahrady našich sousedů. S manželkou jsme vystřelili z postele a spěchali k oknu.

Dělají si legraci?

Když uprostřed noci uslyšíte takové zvuky, vyděsíte se. Měl jsem sevřený žaludek, když jsem spěchal k tomu oknu, abych se podíval, co se děje.

Čekal jsem všechno. Že budu muset volat sanitku nebo policii. Opravdu jsem se bál. Ale když jsem viděl, co tam sousedka dělá a proč křičela, naštval jsem se. To si snad dělají legraci!

Takhle tedy ne!

Uprostřed noci nás z postele vytáhl křik sousedky. Zněl naléhavě a vyděšeně. Když jsme vyhlédli z okna, viděli jsme něco, čemu se jen těžko chtělo věřit.

Sousedka byla v pořádku, zrovna tak i její manžel. Nic se jim nedělo. A proč tedy sousedka křičela? Uprostřed noci je nenapadlo nic lepšího než skákat do ledového bazénu. To byl ten důvod, pro který křičela.

Strašně mě to rozzlobilo. Následující den jsem za sousedy zašel a od plic jim řekl, že je sprosté někoho budit v noci jen proto, že v zimě skáčou do ledového bazénu. Nevím, jestli si z mého kázání sousedé něco dělali, nebo ne, ale ať si mě nepřejí, jestli se to někdy bude opakovat!

Autor: Natálie Kabourková

Související články