Miroslav (54): Z koupelny jsem uslyšel křik. Podívaná, která se mi naskytla, by odrovnala i vás

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz usmev
Zdroj: Shutterstock

Miroslav vzal svoji ženu na prodloužený víkend do Krkonoš. Pronajali si tam malebnou starší chaloupku, ve které plánovali strávit příjemné volné dny.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Ani jeden z nich netušil, že z plánovaného víkendu nakonec nic nebude. Když Miroslav zaslechl křik své ženy vycházející z koupelny, dostalo ho to do kolen.

Potřebovali jsme si vydechnout

Miroslav i jeho žena Květa stále pracují a oba dva si přiznali, že toho na ně bylo v poslední době trochu moc. Potřebovali si vydechnout.

„Když se blížil prodloužený víkend, napadlo mě, že si vyjedeme na menší dovolenou,“ píše Miroslav a dodává, že zamluvil krásnou malou chatku v Krkonoších.

Manželé se těšili na klid přírody, chtěli vypadnout z rušného města a chata schovaná v lese byla ideálním místem, kde mohli načerpat potřebnou energii.

Bylo to opravdu krásné místo

„Po příjezdu na chatu jsme byli s manželkou doslova okouzleni tamním prostředím,“ popisuje Miroslav. „Hned mě napadlo, že tady lišky dávají dobrou noc,“ vtipkuje.

Ubytovali se v chatce, která byla uvnitř ještě malebnější než zvenčí. Zatímco Miroslav ukládal oblečení do skříně v ložnici, jeho žena si odskočila do koupelny.

„Najednou jsem zaslechl její křik,“ vysvětluje Miroslav. „Vylekal jsem se a běžel se podívat, co se děje. Na ten pohled nikdy nezapomenu.“

To, co jsem viděl, mě naprosto odrovnalo

Pohled na křičící manželku, který se Miroslavovi naskytl hned poté, co přiběhl do koupelny, bude mít v paměti ještě hodně dlouho.

„Manželka stála na záchodě a hystericky křičela,“ popisuje okamžiky, které ho dostaly do kolen. „Rukou ukazovala směrem k vaně a pištěla, že je tam myš.“

Když se Miroslav za vanu podíval, vyběhla proti němu vyděšená malá myška. Jakmile ji Květa zahlédla, začala znovu zběsile křičet.

A jedeme domů!

„Manželka na mě křičela, ať tu malou bestii okamžitě zlikviduji,“ pokračuje ve vypravování Miroslav. „Jenže ta mrška byla rychlejší než moje stará kolena. Někam se mi schovala.“

Když se mu podařilo manželku přesvědčit, aby slezla dolů ze záchodové mísy, na které stála, ještě nevěděl, že z jejich prodlouženého víkendu nic nebude.

„Najednou zavelela, že jedeme domů. Že s myší tady rozhodně nebude,“ píše. „Odešla do ložnice, kde začala balit naše věci. Bylo rozhodnuto – jeli jsme domů,“ dodává.

Smát se tomu budu ještě dlouho

Ačkoli si ten víkend představoval úplně jinak, ani se nesnažil svoji ženu přemlouvat. Společně se vrátili domů, kde nehrozila invaze myší.

„Kdykoli si vzpomenu na ten pohled, jak Květa stojí na záchodě a křičí, musím se smát,“ přiznává Miroslav. „Ten zážitek budu mít v paměti ještě hodně dlouho.“

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články