Mirek (50): Když za sebou zavíral dveře, řekl mi něco odporného. Tohle by hnulo žlučí i vám

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz starsi
Zdroj: Shutterstock

Hádku se synem si bude Mirek pamatovat až do konce života. Byl zrovna ve věku, kdy neustále v něčem odporoval, a byl toho názoru, že jen on má pravdu. Bohužel tahle hádka přišla hodně nevhod. Tomu, co se odehrálo jen hodinu poté, předcházela ošklivá výměna názorů a padla slova, na která Mirek jen tak nezapomene.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Na všechno měl svůj názor

Syn Robin procházel v poslední době obdobím, kdy svým rodičům v mnohém vzdoroval. Ve svých dvaceti letech si totiž myslel, že jeho názory jsou ty jediné správné.

„Poslední měsíce s ním nebylo nejjednodušší pořízení,“ přiznává Mirek. „Choval se, jako by sežral všechnu moudrost světa a jen jeho pravda byla ta jediná správná,“ dodává.

Byli jsme na ostří nože

„Stávalo se častěji než kdy dříve, že jsme si s Robinem vjeli do vlasů,“ pokračuje Mirek. „Vždycky se našlo něco, kvůli čemu jsme byli v sobě.“

Mirek se netají tím, že jeho žena byla ze sporů otce a syna hodně rozladěná a nešťastná. I Mirek na sobě pociťoval, že ho ustavičné dohadování se synem unavuje.

Byl to manželčin nápad

V e-mailu od Mirka jsme se dočetli, že syn Robin není jejich. Adoptovali ho, když mu byly dva roky. Na nic z toho si nepamatoval.

„Když bylo Robinovi osmnáct, manželka rozhodla, že mu to řekneme,“ svěřuje se Mirek a přiznává, že jemu se do toho nechtělo. „Vzal to v pohodě, alespoň to tak vypadalo.“

Řekl mi něco odporného a pak odešel

„Před měsícem jsme se opět se synem hádali,“ pokračuje Mirek. „Řekli jsme si věci, které bychom si říkat nemuseli. On to pak završil něčím, čím mi hnul žlučí.“

Robin ve vzteku Mirkovi řekl, že není jeho táta a nikdy jeho tátou ani nebyl. Ta slova Mirka nejen rozhněvala, ale především zabolela.

„Potom za sebou nasupeně práskl dveřmi. Slyšel jsem, jak na dvorku startuje motorku, někam jel,“ píše Mirek a dodává, že v té chvíli ještě netušil, co se stane jen hodinu poté.

Obrovský šok a neskutečný strach

„Seděl jsem nad novinami, stále jsem se hodně zlobil. Manželce někdo volal. Když hovor přijala, zbledla jako stěna,“ popisuje Mirek okamžiky, které mu změnily život.

Volali z nemocnice, kam přijali jejich syna po nehodě. Řidič osobního auta nerespektoval dopravní značení a syna jedoucího na motorce srazil.

„Byl to takový šok, že jsem prvních pár minut jednal jako v afektu,“ netají se. „Spěchali jsme do nemocnice, kde nám řekli, že syn žije, ale je po operaci,“ dozvídáme se.

Málem bychom se rozloučili naštvaní

Mirek má stále v hlavě ta slova, která mu jeho syn Robin řekl, a stále ho bolí, když si vzpomene, jak naštvaně mu vpálil do tváře, že není jeho táta.

„Syn už je z nejhoršího venku, ale i přesto mám v sobě výčitky, jak by mi bylo, kdybychom se toho dne rozloučili naštvaní a on tu nehodu třeba nepřežil. Nechci to ani domýšlet!“ píše Mirek na závěr.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články