Leoš (41): Nad jeho slovy mě zamrazilo. Můj desetiletý syn mi řekl něco, co by vyděsilo i vás

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz zamraceny
Zdroj: Shutterstock

Chtěl si užít se svými dvěma syny parádní klučičí odpoledne. Vzal je proto na motokáry, kde se pořádně vyblbli, a poté šli na slíbený zmrzlinový pohár. Jak tak spolu seděli na terase u cukrárny, řekl mu jeden ze synů něco, co ho vyděsilo.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Leoš a jeho žena Nataša se rozvedli teprve před rokem. Pro Leoše je to stále čerstvé, zejména pak kvůli dětem, které samozřejmě zůstaly s maminkou a otce vídají pravidelně každý týden.

Nečekal jsem to

Leoš nesl rozvod poměrně těžce. Ačkoli by to nedal najevo, protože je přece chlap, a ti něco snesou, dlouho se srovnával s tím, že mu jeho nyní již bývalá manželka dala podepsat rozvodové papíry.

Přišlo to nečekaně, doslova ze dne na den. Ani nepostřehl, že by mezi nimi bylo něco špatně. Jasně, nějaké neshody mezi sebou měli, ale podle Leoše to nebylo nic, co by hned muselo znamenat rozvod.

„Jednoho dne přede mě položila papíry k rozvodu a tiše pronesla, že bude nejlepší, když kolem toho nebudu dělat nějaké cavyky,“ svěřuje se Leoš. „Zaskočilo mě to, ale nechtěl jsem dělat scény před dětmi, které byly hned vedle.“

Odpoledne jen pro nás tři

Od rozvodu uběhl rok, během kterého si Leoš ještě nestihl pořádně zvyknout, že už nemá svoje kluky pod střechou, ale vídá je jednou týdně. Vždy se proto snaží, aby si společně strávený čas užili na maximum.

„Naplánoval jsem super odpoledne, jen pro nás tři,“ píše ve svém e-mailu. „Motokáry mají kluci rádi, za odměnu jsme pak vyrazili na pořádný pohár,“ pokračuje.

Kluci byli nadšení a Leoš rád, že jim udělal radost. Pak mu ale jeho mladší, teprve desetiletý syn řekl něco, nad čím se musel tiše pozastavit. Něco takového určitě neměl ze své hlavy!

Za vším stojí tchyně

Desetiletý Jonáš nad zmrzlinou pronesl, že bude fakt smutný, až je tatínek přestane mít rád. Leoš nad jeho slovy zkoprněl a ptal se sám sebe, co to nebohé dítě povídá!

„Hned jsem se ho zeptal, jak na to přišel a ujistil jsem ho, že je budu mít přece vždycky rád,“ vysvětluje Leoš. „Syn se na mě zadíval a v jeho očích se odrazil smutek. Pak mi řekl pravdu,“ pokračuje.

Když Leoš z úst svého malého syna slyšel obavy, že se mu bude stýskat, až si najde jinou paní, bude mít jiné děti a je přestane mít rád, zpočátku nevěděl, jak reagovat. Až v okamžiku, kdy chlapec upřesnil, že mu to říkala babička, milujícímu tátovi došlo, kdo za tím stojí.

„Baba jedovatá!“ stěžuje si Leoš. „Tohle jsem nemohl nechat jen tak, když jsem toho odpoledne kluky vracel a tchyně byla zrovna u bývalé manželky, řekl jsem jí něco pěkně od plic,“ netají se. „Koukala na mě jak z jara, ale nezmohla se na slovo. Já jí ani nedal prostor, takové blbosti mým klukům do hlavy vrtat nebude!“ píše Leoš rázně.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články