Mirek (43): Několikrát jsem ji žádal, ať to nedělá. Ona neuposlechla a pohroma byla na světě

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 20
Zdroj: Shutterstock

O pořádné pozdvižení se postarala maminka našeho čtenáře. Pan Mirek nám poslal e-mail, ve kterém se svěřil, že svoji matku několikrát žádal, aby to nedělala. Ona ho neposlechla a jednoho dne se stala velká pohroma.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Vždycky měla svoji hlavu. Poslední roky to ale bylo mnohem horší

Mirkova maminka je již žena v letech. Po smrti manžela zůstala bydlet sama. Nabídku svého syna, aby se přestěhovala k němu do prostorného domu, opakovaně odmítala. Měla totiž svoji hlavu.

„Máma byla vždycky tvrdohlavá,“ popisuje náš čtenář. „Pamatuji si, že při hádkách s tátou, když byl ještě mezi námi, pokaždé měla poslední slovo,“ vzpomíná.

Vzápětí dodává, že v posledních letech, zejména po smrti svého otce, to bylo s maminčinou paličatostí stále horší.

Nechtěl jsem, aby žila sama. Ona mě opakovaně odmítala

„Několikrát jsem mamince nabízel, že se může nastěhovat k nám,“ píše Mirek ve svém e-mailu.

„Mojí ženě to nevadilo, děti postupně vylétaly z hnízda a v našem domě začalo být prázdno,“ vysvětluje.

Mirkova maminka však o stěhování nechtěla ani slyšet. Její nejoblíbenější odpovědí bylo, že v tom bytě dožije do svého konce.

„Začal jsem mít obavy, aby se něco nepřihodilo,“ svěřuje se Mirek. „Přeci jen už měla svoje roky a člověk nikdy nevěděl, co se může a nemusí stát.“

Prosil jsem ji, aby to nedělala. Neposlechla mě

Mirkova maminka byla dlouholetou vášnivou kuřačkou. Ačkoli jí lékař tuhle neřest opakovaně zakazoval, odmítala se jí vzdát.

„Měla šílený zvyk kouřit i v posteli, s čímž jsem nesouhlasil,“ popisuje neshody se svojí matkou Mirek.

„Několikrát jsem ji prosil, ať si prostě cigarety do postele nebere. Neposlechla mě, dále si to dělala po svém,“ zoufá si.

Mirek měl strach, že se skrze cigarety něco stane. Snad jako by to nakonec přivolal. Jednoho dne mu totiž volali hasiči a měli pro něho nepříjemné zprávy…

Krve by se ve mně nedořezali. Měl jsem strach!

„Byl jsem v práci a všiml si, že mi volá neznámé číslo,“ popisuje Mirek. „Jindy takové hovory nepřijímám, ale toho dne jsem příchozí volání zvedl. Byl to maminčin soused,“ píše.

Mirek se v e-mailu svěřil, že by se v něm krve nedořezali, když mu soused sděloval, že v bytě jeho maminky hořelo, a tak zavolal hasiče. Netají se tím, že měl strašný strach.

„Když mi řekl, že máma žije, spadl mi kámen ze srdce. Představoval jsem si hned to nejhorší,“ svěřuje se.

V posteli už si nezapálí

„Stalo se to, co jsem předpovídal – zapálila si v posteli, usnula a díky cigaretě začalo hořet,“ napsal nám Mirek.

„Požár poškodil maminčin byt společně se sousedovým, naštěstí se nikomu nic nestalo, jen máma se nadýchala kouře a byla týden v nemocnici,“ popisuje.

Po této události se Mirkova maminka nastěhovala k němu domů. Mirek jí totiž nedal na výběr. V závěru svého psaní dodal, že v posteli už si jeho maminka nikdy nezapálí.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články