Mirek (41): Tchyně nemá žádné hygienické návyky. Návštěvy u ní jsou pro mě noční můrou

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 06
Zdroj: Shutterstock

Návštěvám tchyně se většina mužů dobrovolně vyhýbá. Ne všichni totiž mají s maminkou své manželky dobrý vztah. Ani Mirek ke své tchyni nejezdí zrovna plný nadšení. Není to ale tím, že by spolu měli špatný vztah.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Důvod Mirkovy nechuti jezdit k mamince své ženy Pavly na návštěvu, pramení úplně odjinud. Je mu proti srsti, že jeho tchyně nemá vůbec žádné hygienické návyky.

Dříve to byla žena, která o sebe dbala

Když jsem svoji ženu Pavlu poznal, hned jsem si ji zamiloval. Seznámení s její maminkou jsem se logicky trochu obával, ale všechno tenkrát dopadlo na výbornou.

Maminka mé nyní již manželky byla udržovaná dáma. Jenže to bylo před deseti lety, kdy o sebe ještě pečovala a dbala na to, jak vypadá.

Jenže pak jí zemřel manžel a od toho okamžiku to s ní začalo jít z kopce. Měnila se nám před očima a já si vzpomínám, jak to Pavla těžce nesla.

Přestala o sebe pečovat. Ztratila veškeré hygienické návyky

Odchodem milovaného muže jako by ztratila zájem úplně o všechno. Trvalo několik měsíců, než vůbec byla schopna o jeho smrti byť jen mluvit.

Bohužel právě tím, že se uzavřela do sebe a k životu přistupovala tak, že bez manžela už to nemá cenu, šlo všechno šíleně z kopce.

A to včetně toho, že se o sebe nestarala. A to ani tak, že nedbala na hygienu, což začal být docela problém.

Stydím se manželce přiznat, proč k její matce nechci jezdit

Skutečnost, že tchyně zanevřela na hygienu, u mě způsobila, že tam nechci moc často jezdit. Své ženě se ale stydím přiznat, proč tomu tak je.

Manželka se samozřejmě snaží být své matce kdykoli po ruce, protože ačkoli už je to deset let, co její manžel zemřel, stále na tom není psychicky nejlépe.

Proto tam často jezdí a po mě chce, abych tam jezdil s ní. Jenže já to nedokážu. Možná to vyzní opravdu škaredě, ale tchyně prostě zapáchá. A mě je z toho špatně.

Snažím se kontaktu s ní vyhýbat. Návštěvy u tchyně jsou pro mě noční můra

Ačkoli se snažím návštěvám u tchyně vyhýbat, co se jen dá, ne vždy se mi to podaří. Jelikož manželka neví, proč tam nechci jezdit, nenechá si vymluvit, že tam zkrátka jezdit nebudu.

Přitom si sama určitě uvědomuje, že její máma kašle na hygienu a že je to prostě znát. Jen je to její máma a určitě to vnímá jinak.

Já ale vím, že už to dlouho nevydržím. Asi to nebude příjemné, ale budu muset manželce říci pravdu. Tohle se nedá přecházet věčně.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články