Filip (43): Díky babiččině pozůstalosti měla být naše rodina finančně zabezpečená. Opak byl pravdou

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz vazny 1
muz vazny 1

Ačkoli Filip i celá jeho rodina odchod milované babičky oplakali, byla tu alespoň jedna pozitivní věc – pozůstalost, která po staré dámě zůstala a kterou měla Filipova rodina zdědit. Filip věřil tomu, že jim peníze pomohou mít se po finanční stránce lépe.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Bohužel se stalo něco, co rozhodně nepředpokládal. Peníze rodinu rozvrátily místo toho, aby ji zabezpečily. A s tím Filip určitě nepočítal.

Odchod babičky mě velmi zasáhl

Babička mi byla velmi blízká. S mými rodiči to nikdy nebylo růžové, v podstatě se o mě nestarali a výchovu převzala na svá bedra právě babička.

I díky tomu, že jsem jí za mnohé vděčil, mě její smrt velmi zasáhla. Nestydím se za slzy a nebudu zde lhát, že jsem její odchod neobrečel.

Vzhledem k tomu, že jsme si s babičkou byli opravdu blízcí, mě ani moc nepřekvapilo, že na mě myslela ve své závěti. Vlastně myslela jen na mě.

Babiččina pozůstalost nám měla pomoci finančně se zabezpečit

Při čtení závěti jsem se dozvěděl, že mi babička svěřila všechny své úspory – a že jich nebylo málo! Babička totiž od smrti dědy, někdy před patnácti lety, za nic neutrácela a většinu peněz si spořila.

Částka to byla nemalá a já věděl, že nám finančně hodně pomůže. Sice jsme na tom nebyli úplně nejhůř, ale vzhledem k tomu, že manželka na jaře kvůli koronaviru přišla o práci, určitě se nám peníze po babičce hodily.

Netušil jsem však, že dědictví bude mít negativní dopad na naši rodinu. Měly nám přinést štěstí a trochu klidu či spokojenosti, ale místo toho přinesly jen smůlu.

Časté hádky, výčitky a odchod dětí

S manželkou jsme se neshodli, na co peníze použijeme. Já navrhoval uspořit je a čerpat z nich, když to bude potřeba. Ona si vymyslela rozsáhlou rekonstrukci, která by spolkla všechno, co jsme zdědili.

Často jsme se kvůli tomu hádali, doma bylo dusno. Vzájemně jsme si vyčítali věci, které nakonec ani s daným tématem nesouvisely.

Nepříjemné dusno, které doma bylo, se podepsalo na tom, že se obě naše již dospělé děti odstěhovaly – bylo to v plánu, ale rozhodně ne tak brzy.

Podle ženy to byla moje vina

Manželka mi samozřejmě vyčetla, že předčasné odstěhování našich dětí je moje vina. Vynadala mi, že jsem lakomec, kterému záleží jen na sobě.

Naše manželství se sypalo delší dobu, vlastně od chvíle, kdy jsem zdědil peníze po babičce. Nakonec to dospělo do fáze, kdy se z bytu odstěhovala i moje žena, a navíc podala žádost o rozvod.

Myslel jsem si, že se díky penězům budeme mít lépe, a šeredně jsem se spletl. Do naší rodiny bohužel přinesly jen smůlu a neštěstí.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články