Mirek (39): Svoji partnerku miluji, ale domácí karanténu v garsonce určitě neustojíme

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
neverny muz nastvana zena
neverny muz nastvana zena

V České republice nastala situace, která nemá obdoby. Zatímco ještě před pár týdny jsme o koronaviru slýchali jen ze zpráv a doufali, že se nedostane až k nám, dnes se potýkáme se státem nařízenou karanténou. Jedním z těch, kteří mají s karanténou obrovský problém, je Mirek, který se nám svěřil, že se kvůli pandemii bojí o svůj vztah.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře z Ústeckého kraje, který nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Vím, že nejsme jediní. V Česku je velká spousta domácností, které se potýkají se stejným problémem jako my. Spíše jsem doufal, že třeba můj příběh dodá ostatním naději, že v tom nejsou sami,“ píše čtenář.

Žijeme v malé garsonce. Kdybychom nechodili do práce, polezeme si na nervy dávno

Už když bydlel Mirek sám, měl občas pocit, že se v malém bytě zblázní. „Nemohl jsem pozvat kamarády, protože by si neměli kam sednout. Bydlel jsem tu se psem a skoro nebylo místo na jeho pelíšek. Když jsem před půlrokem nabídl přítelkyni, aby se ke mně po tříletém vztahu konečně nastěhovala, myslel jsem, že je to jen na čas. Jenomže peníze stále nejsou, a malý prostor tak sdílíme ve dvou déle, než jsem předpokládal,“ stěžuje si.

Dříve to podle Mirka bývalo ještě přijatelné. Ráno se společně s přítelkyní nasnídali, on vyvenčil psa a vyjel do práce. Když se vrátil, měl doma uvařeno, jeho přítelkyně se vracela domů o hodinu dříve než on. „Prakticky jsme v malém bytě jenom spali a společně jedli. I tak jsme se ale někdy dokázali pohádat a já pak třeba seděl na záchodě, protože jsem byl příliš uražený na to, abych s ní byl v jedné místnosti,“ popisuje situaci.

Děsí mě představa společného měsíce v karanténě

„Když ministr Andrej Babiš konečně vyřkl verdikt, bylo mi jasné, že je situace špatná. Samozřejmě se bojíme nemoci, snažíme se ale nešířit paniku a doufáme, že všechno brzy přejde. Jenomže jsme spolu dvacet čtyři hodin a v malém bytě se není kam hnout,“ říká Mirek.

Mirek pracuje jako dělník na výkopech, jeho přítelkyně prodává v obchodě s oblečením. Oba teď proto mají v práci volno. „Za tři dny jsme se stihli už dvakrát pohádat. Jediná záchrana je pro mě pes. Já vždy vezmu vodítko a mám alespoň záminku k tomu, abych se šel projít,“ popisuje.

V jedné místnosti se pár nemůže soustředit na nic. Mirek si nemůže číst, přítelkyně nemůže sledovat seriál. Neustále spolu mají nějaký problém. „Malý byt byl už tak špatná věc. Chtěl bych se brzy nastěhovat do něčeho většího. Ale teď, když jsme spolu prakticky pořád, se bojím, že nám koronavirus zničí vztah,“ stěžuje si Mirek. Zároveň ale doufá, že situaci s přítelkyní nějak vyřeší a jejich příběh skončí šťastně, stejně jako celá kauza korona.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články