Pavel (44): Synova přítelkyně je stejně stará jako já. Manželka to nedokáže přenést přes srdce

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 48
muz 48

Když nám syn oznamoval, že by nám rád představil svoji novou přítelkyni, nemohli jsme se s manželkou dočkat, až jeho vyvolenou poznáme. Manželka se samozřejmě okamžitě nabídla, že připraví oběd. Bude prý ráda, když syn i jeho dívka přijdou. Místo nadšeného seznámení se synovou novou partnerkou nás ale čekal obrovský šok.

Bylo to vůbec poprvé, co nám syn chtěl představit svoji přítelkyni. Do té doby samozřejmě již měl několik vztahů za sebou, nikdy to ale nebylo natolik vážné, aby nám svoji dívku ukázal. Nyní to ale bylo jinak, syn se tvářil velmi šťastně, dokonce to vypadalo, že by se ti dva mohli vzít.

Manželka je pozvala na slavnostní oběd

Moje manželka byla vždycky pohostinný typ, proto mě ani trochu nepřekvapilo, když synovi nabídla, aby on i jeho přítelkyně přišli k nám domů na oběd. Vymyslela si slavnostní menu a dala si záležet, aby na synovu dívku udělala ten nejlepší možný dojem.

Kdo mohl tušit, že si moje žena toho dne na poctivě připraveném jídle ani trochu nepochutná?

Není to hloupý vtip?

Konečně se ozval domovní zvonek, který nám naznačoval, že syn a jeho partnerka stojí za dveřmi. S manželkou jsme nasadili přátelské úsměvy a jali se jim otevřít. S klidným svědomím mohu říci, že nám úsměvy na tváři doslova zamrzly v okamžiku, kdy jsme spatřili ženu stojící po boku našeho jediného syna. Rozhodně totiž nebyla v jeho věku, na první pohled bylo patrné, že je to spíše naše věková kategorie.

Na manželce jsem viděl, že je z toho v šoku. Upřímně ani já nic takového nečekal. Dokonce mě napadlo, jestli to celé není ze synovy strany jen hloupý vtípek.

Přítelkyně našeho syna je stejně stará jako já

Radim je naším jediným dítětem, logicky jsme pro něho vždycky chtěli jen to nejlepší. Pokud jde o partnerky, nebudu lhát, že jsme si představovali něco trochu jiného. Když jsme se dozvěděli, že je jeho nová přítelkyně stejně stará jako já, museli jsme to s manželkou hodně dlouho vstřebávat. Mně osobně trvalo nějakou dobu, než jsem přijal skutečnost, že můj syn chodí s ženou, se kterou bych klidně mohl chodit já.

Moje žena na tom však byla a stále je podstatně hůře. Ačkoli už je to skoro půl roku, co nám syn svoji přítelkyni představil, ještě se s tím nedokázala vyrovnat. Pověstným hřebíčkem do rakve bylo oznámení, že dokonce plánují svatbu.

Manželka má proti synově přítelkyni výhrady

Nejhorší obavy mojí ženy se naplnily v okamžiku, kdy nám syn definitivně potvrdil, že svoji přítelkyni požádal o ruku, budou se tím pádem brát. Ten den manželka proplakala celou noc, nedokázala se smířit s představou, že si syn vezme o tolik let starší partnerku. Doposud ji nedokázala přijmout, neustále má proti ní výhrady.

Snaží se syna přesvědčit, aby si svatbu s ní rozmyslel. Ten je však dospělý, nenechá si do svého života mluvit. Nejsem si však jistý, jestli se manželka vůbec kdy smíří s faktem, že synova partnerka bude již za pár měsíců patřit do naší rodiny.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články