Mirek (37): Přátelé nám odmítli jít na svatbu. Jejich důvod dodnes nechápu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz svatba
Zdroj: Shutterstock

Mirek a Pavlína plánovali svatbu a v tento výjimečný den se chtěli obklopit nejen rodinou, ale také nejbližšími přáteli. Na svatebním seznamu hostů proto nesměli chybět jejich dlouholetí přátelé – manželé Radek a Zuzana. Ti ale na svatbu přijít odmítli.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

O jejich důvodu se Mirek rozepsal v e-mailu. Dodnes to prý s manželkou Pavlínou nepochopili a je přesvědčený, že se to tenkrát určitě dalo vyřešit i jinak.

Chtěli jsme ten den prožít v okruhu našich nejbližších

Pavlína se asi jakožto každá nevěsta nadšeně pustila do plánování svatby. Mirek se přiznal, že do plánů nijak moc nezasahoval, a když chtěla Pavlína s něčím poradit, raději jí všechno odsouhlasil, aby mezi nimi nedošlo k hádce.

„Řešili jsme i seznam svatebních hostů, to byl mezi námi první kámen úrazu,“ píše Mirek. „Pavlína chtěla velkou svatbu, nejraději by pozvala snad všechny, které jsme znali. Ale na to nebyly finance,“ netají se.

Nakonec se budoucí manželé shodli na seznamu nejbližších lidí. Ten zahrnoval nejen rodinu, ale také dobré přátele. A mezi nimi byli i dlouholetí kamarádi obou snoubenců – Zuzana a Radek.

Pavlína měla ohledně svatby jedno přání

Mirek se nám v e-mailu přiznal, s jakou prosbou za ním přišla jeho budoucí žena. Trochu ho zaskočila, když jej požádala, jestli by se jejich svatba mohla nést v duchu 70. let. Něco takového totiž nečekal.

„Čekal jsem, že bude chtít svatbu jako z pohádky a ona přišla s tímhle,“ píše Mirek. „I když jsem byl ze začátku proti, protože mi to přišlo zvláštní, nakonec jsem se pro ten nápad nadchl a s Pavlínou souhlasil,“ dodává.

Svatební oznámení proto kromě pozvání na obřad a hostinu obsahovalo také prosbu, zda by hosté mohli dorazit v dobovém oblečení. Nikdo s tím neměl větší problém. Až na Zuzanu a Radka.

Odmítli přijít a nás se to dotklo

„Když nám kamarádi řekli, že na naši svatbu nepřijdou, protože se jim zdá neuctivé dorazit v takovém oblečení, oba dva nás to zaskočilo,“ netají se Mirek.

Dokonce napsal, že Pavlína byla z odmítnutí dobrých přátel zklamaná. I on sám nechápal, proč nejsou jejich kamarádi ochotní respektovat jejich přání. Žádný z hostů se proti tomu neohradil, naopak většina z nich se dobře bavila.

Dodnes nechápu, proč nepřišli

Svatba Mirka a Pavlíny dle jeho slov neměla chybu. Je dokonce přesvědčený, že jsou určitě jedni z mála, kteří měli svatbu právě v tomto tematickém duchu. Je tu ale jedna věc, která nejen Mirka, ale i Pavlínu dodnes trápí.

„Stále nechápeme, proč kamarádi nepřišli,“ píše. „Nechtěli jsme toho přece tolik, navíc to byl náš den a my ho chtěli prožít po svém,“ pokračuje. „Že tam Radek a Zuzana nebyli, nás mrzelo a mrzí dodnes. Je to škoda,“ uzavírá.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články