Hynek (32): Nechtěla přistoupit na rozchod. Pak jsem jí podal svůj telefon a okamžitě vše pochopila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz rozchod mobil
Zdroj: Shutterstock

Někdy zkrátka člověk musí ublížit i těm, které má rád. Hynek chodil s Dominikou tři roky. A prvních dva a půl let ji skutečně miloval. Pak ale přeskočila jiskra mezi ním a kolegyní z práce. A on se po půl roce rozhodl od své partnerky odejít. Nebylo to ale tak snadné, jak si myslel.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Nikdy jsem nechtěl Dominiku ranit. Byla pro mě dlouho vším. Když jsem se zamiloval do jiné, pokoušel jsem se sám sebe přesvědčit, že to je jenom poblouznění, které přejde,“ vysvětluje Hynek.

„S Dominikou jsme toho hodně vybudovali a já o to nechtěl přijít. Jenže čím víc času jsem trávil s Tamarou, tím víc jsem chápal, že už moje srdce patří jenom jí. A tak jsem se nakonec odhodlal o celé věci promluvit.

Nevěřila mi

Když Hynek ten den přišel z práce domů, netušil, jak by začal. Seděl s Dominikou u jídla, ale skoro nejedl a myslel na to, jak promluvit. Ona mu pomohla, když se zeptala, co se děje.

„Chci se rozejít. Touhle větou jsem začal. Uznávám, že to nebylo dokonalé, ale zkrátka to ze mě vypadlo. A ona na mě koukala, jako kdybych spadl z višně,“ píše Hynek. „Pak jsem ji chytil za ruku a řekl jí, že jí mám rád, ale chtěl bych náš vztah ukončit.“

V té chvíli podle Hynka začala Dominika panikařit, po tváři jí tekly slzy a ona se ho stále dokola ptala, proč si na ni vymýšlí tak kruté žerty. I když jí Hynek opakoval, že to není žert, ona mu nevěřila.

„Řekl jsem jí, že už mám půl roku milenku, se kterou bych chtěl žít. Že je mi to velmi líto, protože ji mám rád a nechci nikomu ublížit, ale Tamara pro mě teď znamená mnohem víc. Jenže ona stále dokola opakovala, že lžu.

A tak jsem vytáhl telefon a ukázal jí několik fotek, na kterých jsem s Tamarou. Začal jsem jí vyprávět, že jedna fotka vznikla tehdy, když jsem jí tvrdil, že mám směnu navíc. Druhá byla ze dne, kdy jsem měl být s rodiči.“

Přesvědčily ji až zprávy

Dominika po pár fotografiích vzala od Hynka telefon a podívala se do jeho zpráv. Až když si přečetla několik zamilovaných SMS na dobrou noc, položila ho na stůl. Pak propukla v pláč úplně.

„Nezlobila se. Nebyla naštvaná, jak jsem čekal. To by asi bylo lepší. Nechtěl jsem jí říkat, proč ji opouštím. Ale jinak to nešlo. Myslel jsem, že mě pošle do háje, že se pohádáme, že to proběhne zkrátka úplně jinak,“ dodává.

Jenže Dominika místo toho všeho jenom seděla u stolu s hlavou v dlaních a plakala. Dokonce se neodtáhla ani poté, co ji Hynek objal kolem ramen. „Řekl jsem, že si půjdu sbalit věci. Ona nereagovala.

Když jsem odcházel, stále seděla u stolu. Už neplakala, jenom zírala do prázdna. Ozvala se mi až za pár dní, kdy mi sdělila, že se omlouvá ze celou tu scénu a že mi přeje spokojený život s jinou.

Byla to rýpavá zpráva, ze které jsem pochopil, jak moc jsem jí ublížil. Je mi to líto, kdybych mohl jinak, udělal bych to. Ale nemohl jsem s ní zůstat a předstírat, že jsem šťastný. Věřím tomu, že si brzy najde někoho, s kým bude spokojená,“ dodává Hynek.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články