Miluše (67): Manžel mi řekl krutou pravdu o svých rodičích. Musím utéct, dokud je čas

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena kruta pravda
Zdroj: Shutterstock

Myslela jsem si, že mě manžel po těch letech už nedokáže ničím překvapit. A přesto se mu to povedlo. Řekl mi totiž pravdu o svých rodičích. Na stará kolena, kdy bych měla pomýšlet na klidný důchod, naopak plánuji, že od svého manžela uteču.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Já a František jsme manželé už opravdu hodně dlouho. Znám ho jako své boty, přesto tu byla jedna věc, o které mi řekl až nedávno. Vyděsil mě tím natolik, že nejsem schopná s ním nadále sdílet domácnost.

Nikdy se o nich nemluvilo

O rodičích mého muže se u nás doma nikdy moc nemluvilo. Nepoznala jsem je. Když jsem se seznámila s Františkem, prozradil mi akorát, že už nežijí. Dál se o tom očividně bavit nechtěl a já rozhodně neměla zájem se v tom šťourat.

Jeho rodiče se tak stali tématem, které bylo v naší domácnosti tabu. Nemluvili jsme o nich dokonce ani před našimi dětmi. Prostě jako by neexistovali. František si to tak přál a já to respektovala.

Podařilo se mu vyrazit mi dech

Za ta léta, co jsme spolu, jsem svého muže poznala opravdu ve všech jeho náladách. Znám ho jako své boty. Byla jsem přesvědčená, že o něm vím úplně všechno a že není nic, čím by mě dokázal překvapit.

Nedávno se mu to ale povedlo a já od té doby nemohu klidně spát. Rozpovídal se totiž o svých rodičích. Byla jsem v šoku, tohle nikdy předtím neudělal. A to, co mi toho večera řekl, mi vyrazilo dech.

Krutá pravda o jeho rodičích

Dozvěděla jsem se, že si Františkovi rodiče vzali život dobrovolně. Byli totiž přesvědčení, že si pro ně někdo přijde. Prý o tom doma mluvili, báli se. Manžel mi nebyl schopný říci, o kom to mluvili a koho se tak báli. Prý to sám nevěděl.

Jednoho dne narazili autem do stromu. Oba na místě zemřeli. Františkovi bylo v té době čerstvě osmnáct let. Musel se postarat o svoji o dva roky mladší sestru. To však nebylo jediné, co mi o rodičích řekl.

Prý si přijdou i pro něho

Ačkoli se manžel přiznal, že dříve svým rodičům a jejich obavám nerozuměl, pochopil jednu věc. Prý mu řekli, že si jednou přijdou pro něho. Z těchto slov mě zamrazilo.

Když mi manžel pověděl, že mi to tajil, aby mě nevyděsil, bylo už pozdě. Vyděsil mě totiž k smrti. Začal se chovat divně. Od tohoto rozhovoru pořád říkal, že si pro něho rodiče přijdou. Začala jsem se ho bát.

Musím utéct

Manželovo chování se změnilo. Je přesvědčený, že si pro něho rodiče přijdou. Neví sice kdy, ale prý to bude brzy. Nepoznávám ho. Je jako posedlý představou, že si pro něho přijdou jeho mrtví rodiče.

Už s ním nedokážu sdílet jednu domácnost. Na stará kolena uvažuji, jak rychle utéct, dokud je ještě čas. Nechci být svědkem toho, až se manžel zblázní. Poslední dobou jako by žil ve svém vlastním světě. Už to není můj muž…

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články