Miloš (55): 20 let jsem žil v iluzi. To, co moje manželka dělala za mými zády, rozhodně zažít nechcete

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz zit iluze
Zdroj: Shutterstock

Nepříjemného prozření se nedávno dočkal Miloš a rozhodně z něho neměl radost. Dozvěděl se totiž o tajemství své manželky, které před ním tajila dlouhých dvacet let. Pravda ho zasáhla jako blesk a nyní nedokáže své ženě důvěřovat.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Miloš a Vendula jsou manželé dvacet let. Místo oslavy krásného výročí však Miloš uvažuje o rozvodu. Na jeho ženu totiž prasklo dvě desítky let staré tajemství, které totálně nabouralo jeho důvěru k ní.

Nikdy jsem neměl důvod si stěžovat

Miloš hrdě prohlásil, že nikdy neměl důvod si stěžovat. Rodiče jej naučili žít s pokorou a brát věci tak, jak přijdou. Prozradil nám, že se nikdy příliš nerozčiloval nad věcmi, které neměly smysl, a naopak si plnými doušky užíval i zdánlivé maličkosti.

„Ještě donedávna jsem byl spokojený člověk, kterému ke štěstí nic nechybělo,“ píše Miloš v e-mailu, který jsme od něho dostali. „Měl jsem krásnou ženu, dvě zdravé děti, a před pěti lety jsem se dokonce stal dědečkem,“ vypráví.

S Vendulou jsme měli idylické manželství

Miloš nám v e-mailu vyprávěl také o své ženě Vendule. Znají se o dva roky déle, než jsou manželé. Brali se z lásky a také proto, že byla Vendula v očekávání. Jejich manželství popsal jako idylické.

„Když jsem od kamarádů nebo třeba kolegů v práci poslouchal, jaké mají doma trable, v duchu jsem děkoval, že já nic z toho řešit nemusím,“ píše Miloš. „S manželkou jsme se za těch dvacet let pohádali všehovšudy asi dvakrát a pokaždé se to vysvětlilo. Měli jsme opravdu krásné manželství,“ vzpomíná.

Našel jsem krabici ve skříni

Miloš mimo jiné napsal, že byl celé roky přesvědčený, že mezi sebou s manželkou nemají žádná tajemství. Nyní už ví, že těch dvacet lez žil v iluzi, kterou jeho žena za jeho zády vytvářela.

„Je to několik týdnů zpátky, kdy jsem hledal nějaké papíry. Prohledával jsem šuplíky i skříně a u manželky našel krabici,“ odhaluje, jak došlo k prozrazení Vendulina tajemství. „Ta krabice byla plná papírů, účtenek a lejster, ale nebylo to přesně to, co jsem hledal. I tak jsem ale zůstal v šoku,“ netají se Miloš.

Celé ty roky mi lhala do očí

Prohledání krabice v manželčině šatní skříni Miloše utvrdilo v tom, že mu žena celé roky lhala. V krabici totiž našel upomínky za neuhrazené splátky, smlouvy od půjček, dokonce také směnky od pochybných poskytovatelů.

„Pochopil jsem, že moje žena celé ty roky měla dluhy, o kterých mi neřekla,“ zoufá si. „Brala si jednu půjčku za druhou, novou půjčkou lepila tu předchozí. Chodila jí upozornění, všechno přede mnou musela schovávat, protože jsem o ničem z toho nevěděl. Ještě nikdy jsem se necítil takhle podvedený,“ přiznává.

Miloš napsal, že jeho důvěra k ženě, která sice všechno s pláčem přiznala, je značně poškozená. Dokonce už ho napadlo i to, že by se nechal rozvést. Neumí si totiž představit, že by nadále žil po boku ženy, která mu tak dlouho lhala do očí.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články