Pavel (43): Jednou v noci mě probudil divný zvuk z ložnice. Následky si nesu dodnes

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz noc
Zdroj: Shutterstock

Už půl roku spím na gauči v našem obýváku. Mám z něho bolavá záda. O kdovíjakém pohodlí rozhodně nemůže být řeč. Už ani nevím, kdy jsem se opravdu dobře vyspal. Všechno je ale daleko lepší než spát v ložnici vedle mojí ženy.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Nevím přesně, kdy s tím začala, ale jakmile jsem to zpozoroval, věděl jsem, že tohle nebude dělat dobrotu. Několik nocí jsem se to snažil přežít. Hledal jsem řešení, jak si udržet pohodlné místo v manželské posteli. Jenže tohle se vydržet nedalo.

Probudil mě divný zvuk

Je to už nějaký ten pátek, co jsem se v noci probudil kvůli zvláštnímu zvuku. Ještě když jsem spal, měl jsem pocit, že něco slyším. Až po chvíli mě to donutilo otevřít oči a uprostřed noci procitnout.

Rozhlížel jsem se po místnosti. Jako první mě napadlo, jestli nemáme v domě myši. Jednou z možností, která mi proběhla hlavou, byly také kuny.

Pak se ten zvuk ozval znovu. Myši ani kuny to nebyly. Ten zvuk totiž vydávala moje spokojeně spící manželka. A mně z něho vstávaly chlupy na rukou.

Několik nocí jsem se nevyspal

Další noc jsem se do postele odebral asi dvě hodiny poté, co šla spát moje žena. Byl jsem zadívaný do filmu v televizi a chtěl ho dokoukat.

Když jsem konečně ulehl a chtěl usnout, začal se ten zvuk ozývat znovu. Zamlaskal jsem na manželku v domnění, že to pomůže. Nepomohlo.

Tak strašně skřípala zuby, že to nešlo vydržet. Přetáhl jsem si přes hlavu polštář, ale pod ním se nedalo dýchat.

Několik nocí jsem se nevyspal. Buď jsem šel spát později než žena a kvůli jejímu skřípání jsem nemohl usnout, nebo mě probudila v noci.

Začali jsme spát odděleně

Manželka samozřejmě netuší, že v noci skřípe zuby a ani neví, jak by to ovlivnila. Zdála se mi přešlá, když jsem se jednoho večera sbalil a odešel spát do obýváku.

Těšil jsem se, že se konečně pořádně vyspím. Dveře byly zavřené, nebyla šance, abych v noci slyšel, jak si manželka ve spánku spokojeně křoupe.

Jenže jsem se přepočítal. Gauč se ukázal jako hodně nepohodlný společník pro nocování. Ráno se to projevilo bolestí zad a další vesměs probdělou nocí.

Pořád říká, že to začne řešit

Několikrát jsem se zkusil vrátit do ložnice, že s tím třeba žena přestala. Uprostřed noci jsem se ale přesouval zpátky na gauč. Ten sice nebyl žádná výhra, ale alespoň mi nikdo nekřoupal u hlavy.

Manželka slibuje, že to začne řešit. Prý se na to dá koupit nějaká silikonová pomůcka, která se vloží do pusy. Jenže stále zůstává jen u slibů a já pořád spím na gauči.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články