Miloš (40): Partnerka škudlí každou korunu. Nemohu uvěřit, co vše musím snášet

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zoufaly muz ze zeny
Zdroj: Shutterstock

Dokud to vidíte jen v televizi, kroutíte nad tím hlavou, ale neřešíte to, protože se vás to netýká. Když ale s někým takovým sdílíte jednu domácnost, máte o potíže postaráno. Žít s takovým člověkem totiž není žádný med.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Začalo to asi před šesti lety, a dokonce tak nevinně, že jsem si toho nejdříve ani nevšiml. Později mi to od mé ženy přišlo rozumné. Já se k tomu nikdy nedokázal odhodlat.

Korunka sem a korunka tam

Už je to nějaký ten pátek zpátky, kdy moje žena začala šetřit. Byl to u ní docela nezvyk, protože do té doby byla úplně stejná jako já – peníze nikdy nedokázala udržet pohromadě.

Finančně jsme si nežili špatně. Měli jsme oba dva pěkné platy a to nám umožnilo koupit si vždy to, po čem jsme toužili.

Když tedy začala šetřit, zdálo se mi to rozumné. Dokonce jsem ji za to obdivoval, protože já se šetřit nikdy nenaučil.

Začala mě omezovat

Dokud se mě manželčina nová záliba nijak zvlášť nedotýkala, neřešil jsem to. Spořila pouze vlastní peníze. Jenže ji spoření natolik nadchlo, že do něho začala nutit i mě. Neustále mě obviňovala, že zbytečně utrácím za věci, které ani nepotřebuji.

Začal jsem pociťovat nepříjemný nátlak. V našem životě se věci začaly měnit a mně se to nelíbilo. Nechtěl jsem žít tak, jako bychom na nic neměli.

Nic navíc

Původně to byla záliba, ze které se ale vyklubala závislost. Manželka začala až chorobně šetřit a utahovala nám opasky tak moc, až jsme dospěli do takové fáze, že si nemůžeme koupit vůbec nic.

Šetří na potravinách. Předtím jsme dbali na kvalitu jídla, kupovali jsme ověřené značky. Nyní žena kupuje jen to, co je nejlevnější, a to i za cenu toho, že to není dobré.

Šetří i na oblečení. Značkovou módu vyměnila za nákupy v sekáči. Kolikrát se stydím vzít si něco na sebe.

Domluva nepomáhá a prosby nemají smysl

Samozřejmě jsem se snažil své ženě domluvit, a to několikrát. Dokonce jsem ji i prosil, že mě život s utaženým opaskem nebaví a nelíbí se mi.

Bylo to marné. Žena se upnula na uspořené peníze a je neskutečně nervózní, když se jí za měsíc nepodaří ušetřit určitá částka. Pak je hrozně nepříjemná.

Dříve jsme si žili dobře. Ne úplně na vysoké noze, ale mohli jsme si dovolit všechno, co jsme chtěli. Nyní žijeme tak, jako bychom museli obracet každou korunu čtyřikrát.

Nevím, co mám dělat. Asi nemusím dodávat, že už dávno nemám svůj účet, protože i moje finance ovládá manželka. Jak se zbavit její chorobné závislosti šetřit? Existuje nějaká pomoc, která by vrátila náš život zpět do normálu?

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články