Miloš (30): Pět let odkládala svatbu. Až po dlouhé době jsem zjistil pravý důvod

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
muz 30 smutek
Zdroj: 123RF.COM

Když potkáte ženu svého života, o které jste skálopevně přesvědčeni, že právě po jejím boku chcete zestárnout, zpravidla neváháte a při první příležitosti ji požádáte o ruku. Samozřejmě v takový okamžik předpokládáte, že pokud vás miluje alespoň z poloviny tak, jako vy milujete ji, bude se svatbou souhlasit. O to horší ale bude vaše zklamání, když žena žádost o ruku odmítne.

Přečtěte si příběh pana Miloše, který se nám svěřil prostřednictvím e-mailu a souhlasil s tím, abychom jeho příběh zveřejnili.

Byli jsme mladí a celý život jsme měli před sebou

„Jindřišku jsem poznal, když mi bylo 23 let. Byli jsme v té době oba velmi mladí a celý život jsme měli před sebou. Já byl ale přesvědčený, že již nechci hledat jinou ženu, že chci zbytek života strávit právě vedle Jindřišky. Při oslavě dvouletého výročí našeho vztahu jsem ji proto v romantické restauraci, jak to vídáme v amerických filmech, požádal o ruku,“ píše ve svém e-mailu Miloš.

Zdroj: 123RF.COM

Než očima přelétneme k dalším řádkům jeho e-mailu, tak nějak automaticky očekáváme, že Jindřiška žádost o ruku přijala. O to více nás ale překvapí, když se Miloš rozepíše o tom, že ho jeho vysněná žena před zraky zvědavých hostů restaurace odmítla.

Byl jsem zklamaný, ale rozhodl jsem se nevzdat

Další slova v e-mailu pana Miloše popisují jeho zklamání, se kterým se zpočátku nemohl vyrovnat. Přesto se ale rozhodl, že se jedním neúspěchem nenechá odradit, a řekl si, že to s Jindřiškou nevzdá. V průběhu následujících pěti let ji proto o ruku žádal opakovaně, pokaždé ale se stejným výsledkem.

Zdroj: 123RF.COM

„Už jsem si začal připadat hloupě, když jsem Jindřišku už poněkolikáté žádal o ruku a ona mě opět odmítla,“ přiznává se pan Miloš. „Vůbec jsem nechápal, co vlastně dělám špatně. Byli jsme spolu šťastní a nic nenasvědčovalo tomu, že by si mě Jindřiška nechtěla vzít.“

Až po pěti letech mi přiznala pravdu

„O ruku Jindřišky jsem usiloval několik let, i přes všechno to odmítání jsem byl totiž přesvědčen, že právě ona je ta žena, vedle které mám zestárnout,“ píše pan Miloš. „Až po pěti letech mi Jindřiška konečně odhalila pravdu, proč mě neustále odmítala.“

Pan Miloš ve svém e-mailu dále odhaluje, jak to vlastně celé ve skutečnosti bylo. Popisuje nám pravý důvod, pro který Jindřiška ani jednou jeho žádost o ruku nepřijala. Jeho přítelkyně, se kterou žil již sedm let, totiž byla vdaná.

Neměla tušení, kde je její manžel

„Nebudu lhát, přiznání Jindřišky mě velmi zaskočilo. Vůbec jsem nevěděl, že je něco takového možné a že by se to mohlo stát zrovna mně,“ popisuje pan Miloš své pocity. „Jindřiška mi vysvětlila, že se ve svých jednadvaceti letech vdala, což byla podle ní největší chyba jejího života. Její manžel, se kterým v podstatě ani nežila, se ale ztratil neznámo kam a ona o něm neměla jedinou zprávu. Nemohla proto požádat o rozvod, protože jí rozvodové papíry neměl kdo podepsat,“ vysvětluje Miloš.

V závěru svého e-mailu dodává, že právě teď společně s Jindřiškou podstupují všechny potřebné kroky, aby se mohla rozvést. Pak už možná konečně přijme jeho žádost o ruku.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články