Milan (61): Milenka mě vyšla draho, na stará kolena jsem si upletl dítě a teď musím platit

od Nikola Jaroschová
4 minuty čtení
muz senior
Zdroj: 123RF.COM

„Chtěl bych vidět muže, který by se po pětatřiceti letech manželství rád nepodíval na jinou ženu,“ tak začíná e-mail od pana Milana, se kterým se s vámi dnes chceme podělit. Ve svém e-mailu nám vypráví, jak ho život vedle manželky po tolika letech začal nudit a on se proti stereotypu bránil tak, že si našel milenku. Původně si chtěl jen povyrazit, rozptýlit se. Jenže osud to s ním zamýšlel jinak a nepěkně mu zamíchal karty.

Našel jsem si nezávaznou známost

Pan Milan si svoji ženu bral, když mu bylo 24 let. V tomto věku ještě mnoho mužů na svatbu ani nepomýšlí, jenže jeho přítelkyně byla tehdy těhotná a dříve byla doba, kdy se narození dítěte před svatbou považovalo za něco nepřípustného. Ačkoli netvrdí, že si ji bral z donucení, dodává, že to přeci jen bylo moc brzy.

Zdroj: 123RF.COM

„Svoji ženu jsem i po tolika společně prožitých letech miloval. Jenže když jste s někým tak strašně dlouho, jednoduše si zevšedníte. Já se v našem manželství začal nudit,“ vypravuje v e-mailu pan Milan. „Proto jsem si našel nezávaznou známost, se kterou jsem si chtěl párkrát do měsíce povyrazit.“

Manželka o ničem nevěděla

„Se Zitou jsem se scházel jen několikrát do měsíce, moje manželka o tom neměla ani tušení,“ zní další slova v e-mailu pana Milana, který dále popisuje, že Zita od začátku věděla, že je pouze rozptýlení. Pan Milan jí rozhodně nedával naděje, že by od ženy odešel. Zita byla podstatně mladší, bylo jí teprve 35 let.

Zdroj: 123RF.COM

„Po roce jsem to chtěl ukončit. Jednoho dne jsem se totiž sám na sebe podíval do zrcadla a uvědomil jsem si, jak strašně jsem ženě ubližoval. Rozhodl jsem se to se Zitou ukončit, jenže ona mě zaskočila tím, že je těhotná,“ dochází v příběhu pana Milana k zajímavému zvratu.

Milenka mi začala vyhrožovat

Pan Milan ve svém e-mailu o milence Zitě sice nemluví nijak ošklivě, přesto ji popisuje jako ženu do větru. Tím chce naznačit, že určitě nebyl jediný, s kým se stýkala, byla zkrátka taková povaha. Proto ho logicky napadlo, že by dítě nemuselo být jeho. Když po milence žádal test otcovství jako důkaz, cítila se poníženě a začala mu vyhrožovat.

„Zita mi řekla, že pokud jí nevěřím, může se zeptat mojí ženy. Dala mi tak nůž na krk: buď na to dítě, které si samozřejmě chtěla nechat, budu platit, nebo mojí ženě o všem řekne. A test otcovství si mám strčit za klobouk,“ popisuje, jak se k němu Zita zachovala. „Dostal jsem strach, že moje aférka praskne, což by mi žena neodpustila. Proto jsem slíbil, že až se dítě narodí, budu na něho platit. Ačkoli nemám jistotu, že je opravdu moje.“

Zdroj: 123RF.COM

Požaduje vysoké alimenty

„Ačkoli nikde nemám potvrzené, že je to dítě opravdu moje, platím na něho od jeho narození poměrně dost peněz. Zita si říká o stále větší a větší částky, jinak prý přijde na návštěvu za mojí ženou i s dítětem. Proto mlčím a platím. Neumím si představit, jak by manželka reagovala, kdyby zjistila, že mám dítě s mladou milenkou,“ ukončuje pan Milan své vyprávění. Tím končí i jeho e-mail.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Nikol Kolomazníková

Názor odborníka

Není asi žádným překvapením, že člověku může vztah po určitém čase zevšednět. U někoho k tomu dojde po pěti letech, u dalšího po třiceti a u jiného k tomu nedojde nikdy. Jedná se o velice individuální záležitost, avšak existují určité zásady, kterými lze vztahu pomoci a proti stereotypizaci ho ošetřit.

V první řadě je podstatná zdravá a efektivní komunikace s partnerem. I dva lidé, kteří spolu žijí v jedné domácnosti, se mohou sobě navzájem odcizit, pokud spolu patřičně nemluví a neprobírají různá radostná, citlivá i bolestná témata. Je důležité se svým partnerem probírat své cíle, sny, úspěchy, ale i své pochyby, strachy a další problematické oblasti. Tím se totiž mezi dvojicí prohlubuje pocit blízkosti, důvěry a intimity.

Je také vhodné, aby spolu partneři trávili společný čas tím, že vyrazí na “rande”, a to nejlépe vycestováním pryč ze stereotypu domova do jiného prostředí. To platí o to více, pokud spolu partneři mají děti.

To, jak začala milenka jednat, by se dalo nazvat vydíráním a bylo by dobré to řešit s patřičnými autoritami. Člověk si může připadat výhružkami zahnaný do kouta, ale je namístě si uvědomit, že situace sama od sebe nepomine, naopak se bude spíše stupňovat. Je však třeba situaci řešit obezřetně a brát na vědomí, že podstata vydírání spočívá v tomto případě v hrozbě odhalení. Pokud by však člověk, který vydírá, skutečně učinil to, čím vydírá, přichází v ten okamžik o veškerou moc, protože vám již nemá čím vyhrožovat.

Jednou z možností je tedy otevřeně a detailně probrat s partnerkou k čemu došlo, a to se všemi pochybami, strachy a důvody, které k tomu vedly a opřít se o řadu společně strávených let.

Mgr. Jiří Brouček
Psycholog


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články