Milan (54): Na diskotéce jsem potkal 24letou dívku. Teď s ní čekám dítě

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
muz 12
muz 12

Svou ženu miluji. Vůbec nevím, jak se mám vyrovnat se situací, do které jsem se teď dostal. Nechci o Vlastu přijít, nechci, aby naše děti věděly, jak se jejich otec vyrovnal s jednou jedinou větší hádkou, bojím se, že pravda vyjde najevo. Brzy se totiž stanu otcem dalšího dítěte. A jeho matkou nebude má manželka.

Samozřejmě mezi mnou a Vlastou někdy proběhne nějaká ta výměna názorů, k opravdové hádce však došlo pouze jednou. Zapomněl jsem zaplatit jakousi složenku a přišla nám pokuta. Žena mi tenkrát řekla, že jsem nezodpovědný a neschopný, a já na ni začal křičet věci, které jsem nemyslel vážně. Nakonec jsem se sebral a šel si vyčistit hlavu ven.

Zašel jsem do jediného otevřeného podniku. Probudil jsem se vedle mladé dívky

Byla sobota pozdě večer a jediný otevřený podnik v blízkosti byl mládeží oblíbený klub. Sice jsem si připadal hloupě, že bych měl zapadnout mezi všechny ty mladé lidi, ale potřeboval jsem nutně panáka. Seděl jsem na baru a pil už asi třetí skleničku, když si vedle mě přisedla dívka, představila se jako Bára a začala mi v už řádně podnapilém stavu vyprávět, že jí právě její přítel dal kopačky.

Zdroj: 123RF.COM

Začali jsme spolu pít. Zjistil jsem, že je jí dvacet čtyři, studuje a chce zapít žal s někým, kdo není v jejím věku a nebude mít jenom chytré rady, co nikdy nepomáhají. A tak mě přemlouvala na panáka za panákem. Probudil jsem se vedle ní v posteli. Netušil jsem, jak se to stalo, ale bylo mi jasné, že se o tom nikdo nesmí dozvědět. Bára souhlasila. Sice ji očividně trápila kocovina, ale byla schopná mi naznačit, že kdyby se o jejím románku dozvěděli kamarádi, smáli by se jí, že si našla starouše. A tak jsme se dohodli, že o všem pomlčíme.

Přisedla si ke mně v parku. Prý čeká dítě

Zdroj: 123RF.COM

Tři měsíce po události jsem seděl v parku, když si vedle mě sedla. Pozdravil jsem ji a chtěl jsem odejít dřív, než nás spolu někdo uvidí. Ona mě ale uzemnila tím, že ze schůzky také není nadšená. Přišla jenom proto, že čeká dítě. Nevěděl jsem, co na to říct. Ujistil jsem se, že je moje. Prý se k ní přítel nakonec vrátil, ale ona bere pravidelně prášky. Tu noc se mnou ale zapomněla na všechny zábrany a jediným možným otcem jsem já.

Oba víme, že se to nikdo nesmí dozvědět. Navrhla mi, že když jí budu posílat nějakou tu částku měsíčně, ona o všem pomlčí, přítele prý přesvědčí, že je dítě jeho. Souhlasil jsem, přesto se ale strachuji.

Co když si manželka všimne, že každý měsíc dávám tři tisíce neznámé dívce? Co když Bára nedodrží dohodu a někomu něco řekne? Nebo co když tomu jejímu klukovi dojde, že to časově nesedí a dítě nemůže být jeho? Nechci přijít o život, který mám, jenom kvůli jedné hloupé chybě.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články