Milan (51): Syn mi představil svoji přítelkyni a mně došlo, že už ji dávno znám

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz sok udiv
Muz sok udiv

Ze seznámení se synovou novou přítelkyní se Milan vzpamatovával hodně dlouho. Syn oba rodiče dlouho připravoval na to, že by jim rád představil svoji partnerku, se kterou je to podle jeho názoru na dobré cestě.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Milan i jeho žena si představovali, že si jejich jediný syn našel přítelkyni ve stejném věku, určitě velmi milou a inteligentní. Moc se těšili, až ženu, která jejich syna dělala šťastným, konečně poznají. První setkání však Milanovi vyrazilo dech.

Básnil o ní dlouhé týdny

Vilém je náš jediný syn. S manželkou jsme si sice přáli velkou rodinu, ale proti osudu nemáte šanci – musíte brát to, co vám do života přinese.

Když se proto začal zmiňovat o jisté Aleně, se kterou si začal, byli jsme s manželkou moc rádi. Mluvil o ní totiž opravdu velmi pěkně.

Dlouhé týdny o ní básnil. Seznámení však odkládal – dle jeho slov si chtěl být jistý, že je to mezi nimi vážné. My s manželkou jsme se na tu úžasnou ženu těšili.

Hned mi došlo, že ji dávno znám

Konečně nastal ten den, kdy měli syn a jeho partnerka přijít k nám domů na oběd. Byl jsem z toho seznámení nervózní a moje žena zrovna tak.

Od rána pobíhala po kuchyni a připravovala svoji vyhlášenou svíčkovou. Chtěli jsme udělat dojem, protože ze synova vyprávění jsme pochopili, že mu na Aleně velmi záleží.

Když jsem ji poprvé viděl mezi dveřmi v doprovodu svého syna, byl jsem v šoku. Došlo mi během kratičké chvíle, že tu ženu vlastně znám. A to už hodně dlouho!

Chodili jsme spolu do školy. Teď chodí s mým synem!

Zjištění, že je synova partnerka o tolik let starší než on, byl pro mě a manželku obrovský šok. Asi jsme se museli tvářit opravdu vyděšeně, protože i synův výraz v obličeji rázem ztuhl.

Alena se ale ujala slova. Tohle vždycky uměla. Chodili jsme spolu do školy a tenkrát byla vedoucí řečnického spolku. Mluvit uměla na výbornou a nikdy jí to nedělalo problém.

Během večeře jsem stále zpracovával, že můj syn chodí se ženou, která je stejně stará jako já. Z výrazu mé ženy jsem rychle pochopil, že i ona tuhle skutečnost stále nevstřebala.

Nedokážu pochopit, kam dal syn rozum

Osmělil jsem se a pár dní po seznámení jsem se synem hodil řeč. Jen tak mezi námi chlapy. Svěřil jsem se mu, že nejsem nadšený, že si našel o tolik starší partnerku.

Můj syn mi vyrazil dech podruhé, oznámil mi totiž, že dokonce uvažují o svatbě, akorát o tom ještě nemluví před ostatními, dokud si nebudou skutečně jistí. Neměl jsem mu na to co povědět. Byl to šok.

Neumím si představit, jak na zprávu o svatbě zareaguje moje žena, až s tím ti dva přijdou. Pro mě samotného je to nepříjemné. Nedokážu pochopit, kam dal ten náš syn rozum.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články