Milan (50): Moje žena má velmi podivný zvyk. Opakuje se každý měsíc už 20 let

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz zena zvyk
Zdroj: Shutterstock

Když jsem toho byl svědkem poprvé, strašně mě to vyděsilo. Měl jsem strach, že se moje žena zbláznila. Podobné diagnózy měli bohužel v rodině a mě hned napadlo, že stejný osud dostihl i moji manželku.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Za měsíc se situace opakovala. Žádal jsem od své ženy vysvětlení. Proč to dělá? Nepřišlo mi to normální. Nikdy předtím jsem nic takového neviděl.

Zvyk mojí ženy se opakuje každý měsíc už 20 let

Letos to bude dvacet let, kdy mě žena svým zvláštním chováním vyděsila poprvé. Vzbudil jsem se uprostřed noci. Dostal jsem žízeň a překvapilo mě, že vedle mě moje žena neleží.

Nebylo nevídaným jevem, že v noci nemohla spát a chodila koukat na televizi nebo si četla pod lampičkou v obýváku. Té noci ale doma nebyla.

Tehdy mě zamrazilo. Kam se poděla? Kde je? Běhalo mi hlavou. Pak mě napadlo podívat se z okna do zahrady. A tam jsem ji uviděl. Dělala tam něco hodně podivného, čemu jsem nerozuměl. A dělá to každý měsíc už dvacet let.

V rodině mají blázny

Když jsem tenkrát viděl svoji ženu v noci na zahradě, vůbec první věc, která mě napadla, byla, že se musela zbláznit. Opravdu mě to vyděsilo, zejména proto, že v rodině už měli blázny.

Její babička se kdysi údajně zbláznila. Prostě jí přeskočilo v hlavě, začala se chovat jinak a nikoho nepoznávala. Bohužel i manželčina starší sestra trpí psychickými problémy.

Nikdo se mi nemůže divit, že jsem se obával podobného osudu i u mojí ženy. Jak byste reagovali vy, kdybyste viděli svoji druhou polovičku, jak v noci tancuje na zahradě?

Hodně podivný rituál, kterému jsem nikdy neporozuměl

Měsíc co měsíc čeká moje žena na úplněk. Tehdy v noci vychází ven, kde na naší zahradě u domu provádí rituál, který jsem nikdy nepochopil. A že už jsem toho byl tolikrát svědkem.

V takové dny jako by moje žena ani nebyla moje žena. Vždycky si obleče starou noční košili po babičce, chodí bosá v trávě, v zimě i ve sněhu, a rozhazuje kolem sebe bylinky. Vážně jako cvok.

Přestal jsem to řešit. Nemělo to cenu

Přijde vám to normální? V jiné dny je moje žena v pořádku. Nikdo by nehádal, že během úplňku pobíhá po venku se zásobou bylinek.

Tolikrát jsem se jí ptal, proč to dělá. Odpověděla mi, že tím chrání naši rodinu. Že během úplňku se otevírají brány do jiných světů. Kombinace bylinek, tance a zvláštních slov, kterým nerozumím, nás prý před jejich vlivem chrání.

Divím se, že u toho moji ženu ještě nikdy nikdo neviděl. Je pravda, že od sousedů není k nám na zahradu až tolik vidět. Neumím si představit, jak bych vysvětloval, co tam moje žena každý měsíc při úplňku vyvádí. Cítil bych se trapně.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články