Václav (46): Manželčin tajný deník mě úplně odrovnal. Vůbec jsem netušil, čeho všeho je schopná

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz50
Zdroj: 123RF.COM

Kdyby se mi manželčin tajný deník dostal do rukou před rokem, ani by mě nenapadlo se do něho podívat. Situace mezi námi se ale během posledních měsíců změnila natolik, že jsem nezaváhal ani na vteřinu a do toho deníku se začetl. A nestačil jsem se divit, co všechno si tam manželka zapisovala.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Mezi mnou a mojí ženou už to dávno není, co to bývalo před lety. Z našeho manželství postupně vyprchala vášeň. Kolikrát mi přišlo, že jsme spolu jen ze zvyku a vlastně čekáme, kdy ten druhý udělá onen první krok.

Už to nebylo ono

Všechno to začalo asi před rokem, možná rokem a půl. Do té doby jsem měl pocit, že je mezi námi všechno v pohodě. Jenže pak přišel ten úlet z manželčiny strany a ten to odstartoval.

Ženě jsem přešlap sice odpustil, ale měl jsem za to, že si toho snad ani neváží. Jako by snad ani nechtěla, abych jí dal druhou šanci.

Od té chvíle už to mezi námi prostě nebylo ono. Snažili jsme se to lepit, ale problémy se na sebe začaly nabalovat.

Jeden naschvál za druhým

Dospělo to do fáze, kdy jsme si začali dělat naschvály. Vzájemně, jeli jsme v tom oba dva. Využili jsme každou příležitost, abychom toho druhého nějakým způsobem vytočili.

Manželka mi třeba nevyprala košile, když věděla, že je potřebuji do práce. Já pak musel rychle do obchodu a na schůzku jsem vyrazil v nově koupené, nevyprané košili.

Já zase věděl, že neodtéká dřez v kuchyni. Práce na pár minut, dělal jsem to tolikrát! Ale prostě jsem ten dřez nechal být. Manželka si na to musela volat profíka.

Našel jsem její deník

Nedávno se mi do ruky dostal manželčin deník. Vypadl na mě nečekaně. Přiznávám, že před rokem bych ho vrátil zpátky a nenapadlo by mě, že bych si ho měl přečíst.

Jenže situace mezi námi byla úplně někde jinde. Vlastně i tak trochu naschvál jsem narušil její soukromí a do deníku se začetl.

Nestačil jsem se divit, co všechno tam moje žena psala. Čekal jsem třeba, že tam bude zmínka o nevěře. Psala tam ale o daleko horších věcech.

Z toho čtení se mi udělalo zle

Naschvály mezi námi byly běžné, dělali jsme si je vzájemně. Když jsem se ale dočetl, jak si moje žena škodolibě napsala, že mi jednoho odpoledne vymáchala kartáček na zuby v záchodové míse a večer se bavila pohledem na mě, jak si s ním čistím zuby, zvedl se mi žaludek.

Četl jsem tam také o tom, že mi plivla do kafe. Ani toho jsem si nevšiml. Nebo psala o tom, že mi schválně dělá díry do ponožek.

Nestačil jsem se divit, čeho všeho je moje žena schopná. Ano, dělali jsme si vzájemně naschvály a škodolibě jsme chtěli naštvat jeden druhého, ale že je schopna až takových extrémů, to jsem nečekal.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články