Milan (45): Z chování mého bratra je mi zle. Nad jeho plány byste také nevěřícně kroutili hlavou

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz bratr zle
Zdroj: Shutterstock

Milan je nejmladší ze tří sourozenců a ke svému staršímu bratrovi odjakživa vzhlížel. Už jako malý kluk dělal hodně věcí po něm a doufal, že se svému staršímu bratrovi jednoho dne vyrovná. Nad svými plány nyní ale nevěřícně kroutí hlavou. Chování jeho bratra mu totiž zvedá žaludek a v žádném případě by nechtěl být jako on.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Situaci popsal v e-mailu, který nám poslal. Cítí se bezmocně. Špatné chování svého bratra totiž podle všeho vnímá jen on a u rodiny nemá zastání.

Byl pro mě vzorem

Milanův bratr je o dvanáct let starší. Milan proto věří, že jistě budeme mít pochopení, že měl pro svého bratra slabost a odmalička ho bral jako svůj vzor.

„Byl oproti mně zkušenější a vyspělejší,“ vzpomíná Milan. „Už jako malý kluk jsem doufal, že jednou budu jako on. Nyní bych si za podobná přání nejraději nafackoval,“ přiznává.

Měli jsme spolu dobrý vztah

„S bratrem jsme dobře vycházeli, ačkoli samozřejmě byly chvíle, kdy jsme mezi sebou měli i nějaké rozepře,“ vzpomíná. Zmínil například okamžiky, kdy ho chtěl doprovodit ven a mladší brácha se Jakubovi moc nehodil.

Jinak spolu ale vycházeli. Změnilo se to ve chvíli, kdy se bratr Jakub dostal do problémů a od rodiny očekával pomoc. Rodiče tehdy hned přispěchali a nabídli synovi, že ho v tom nenechají. Podle Milana bylo v pořádku synovi pomoci. Co už ale v pořádku nebylo, byl fakt, že toho Jakub začal zneužívat.

Jen já vidím, že něco není v pořádku

„Jsem si dobře vědom toho, že rodiče tenkrát do bratra nasypali spoustu peněz,“ přiznává Milan. „Už tehdy mi to přišlo přes čáru, že nechal rodiče, aby za něho řešili jeho problémy. Nic jsem ale neřekl,“ dodává.

I když byl bratr Jakub z maléru venku, nadále u svých rodičů hledal pomoc a podporu. A ti mu ji, jakožto milující táta s mámou, i nadále nabízeli. Milanovi se to přestalo líbit.

„Jen já vidím, že rodiče zneužívá,“ stěžuje si. „Když jsem se na jeho nerovné chování snažil upozornit, rodiče mi vyčetli, že na bratra žárlím. Ani moje žena neměla pochopení,“ zoufá si.

Vzali si kvůli němu půjčku

Milan v e-mailu napsal, že bratr je dospělý zdravý chlap, který chodí do práce a vydělává. A kdyby chtěl, dávno se mohl posunout na lépe placené místo a finančně si polepšit. On ale našel jiný způsob, jak si zajistit peníze.

„Když jsem se dozvěděl, že z rodičů vytáhl další peníze, a ti si kvůli němu dokonce vzali půjčku, málem jsem vyletěl z kůže,“ netají se. „Udeřil jsem na bratra a ten se mi jen vysmál. Své měl jisté a můj názor, že rodiče sprostě zneužívá, hodil s úsměvem za hlavu,“ píše Milan.

Nyní spolu sourozenci nekomunikují. Milan má pocit, že se rodina staví proti němu. Tiše sleduje, jak jeho bratr rodiče využívá, ale bohužel neví, jak tomu zabránit. Nikdo ho totiž nebere vážně.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články