Milan (38): Když mi představil svoji novou přítelkyni, musel jsem se začít smát. Byla i moje

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 088
muz 088

Kamarád Petr už nějakou dobu mluvil o svém novém objevu. Svoji přítelkyni, se kterou si začal teprve před pár týdny, přede mnou vychvaloval až do nebes. Nebylo se čemu divit, že jsem se nemohl dočkat, až tu paní dokonalou konečně poznám.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Konečně došlo na naše setkání. Petr to domluvil tak, že jsme si dali rande ve čtyřech – on a jeho nová přítelkyně společně se mnou a mojí láskou Klárou.

Těšil jsem se, že si večer společně užijeme

Když mi Petr řekl o svém nápadu, že bychom se mohli sejít ve čtyřech, dát si večeři a společně si pak popovídat, zpočátku se mi to nelíbilo. Rande ve čtyřech? Nejsme přece puberťáci.

Nakonec mě ale kamarád přeci jen přesvědčil, proto jsem doma svojí ženě Kláře oznámil, že půjdeme na rande ve čtyřech. Stejně jako já byla zvědavá, jaká ta Petrova nová přítelkyně je.

Jelikož Petr v posledních týdnech nemluvil o ničem jiném než o svém novém objevu, byl jsem netrpělivý, jakou krásku si můj dlouholetý kamarád našel.

Když mi Petr představil svoji novou přítelkyni, začal jsem se smát

Já a moje žena jsme na domluvené místo našeho rande ve čtyřech dorazili s mírným náskokem. Po chvilce přišel i Petr – zaskočilo mě, že přišel sám.

Kamarád vysvětlil, že se jeho přítelkyně zdržela, ale že dorazí během pár minut. Mezitím jsme si objednali něco k pití, povídali si a já i moje žena jsme netrpělivě očekávali příchod Petrovy vyvolené.

A najednou tu byla. Petr se pustil do našeho vzájemného představování, ale vůbec to dělat nemusel. Když jsem jeho slečnu viděl, musel jsem se začít smát. Já ji totiž znal!

Můj kamarád chodil s mojí bývalou. Svět je malej!

Přítelkyně mého kamaráda bývala svého času mojí přítelkyní. Je to už pár let zpátky, tenkrát jsme spolu chodili asi rok.

Já ji poznal okamžitě, jí trvalo asi deset vteřin, než pochopila, že ten svět je vážně malej. Já se smál a smála se i ona, kdežto Petr a Klára na nás podiveně koukali. Nic nechápali.

Hned jsem jim vysvětlil, že se s Lucií známe – zatajil jsem však, že jsme spolu něco měli, a Lucka naštěstí na můj plán bez mrknutí přistoupila. Asi i ona usoudila, že bude lepší, když o naší společné minulosti pomlčíme.

Petrovi a mojí ženě jsme proto řekli, že jsme se poznali před lety, když nás dohromady svedla jedna pracovní příležitost. Více se nikdo neptal a ani jeden z nás neměl potřebu to více rozvádět. Já to Petrovi přeju – sám jsem ženatý a Lucka je pro mě dávno minulost.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články